• Temperatura -10oC
  • Ciśnienie 1013.2 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Fans of English”

   4 kwietnia uczniowie klas trzecich żarskich szkół podstawowych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie językowym „Fans of English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Jego celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych oraz rozwijanie talentów i zainteresowań poprzez zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali różnorodne zadania z języka angielskiego. Izabela Mielniczek, koordynator konkursu, podsumowuje, że uczestnicy wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego.
 
Oto wyniki:
I miejsce zajęła Hanna Kiwerc z Katolickiej Szkoły Podstawowej,
II miejsce – Michał Guzik ze Szkoły Podstawowej nr 8,
III miejsce – Kaja Daniszewska ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 
Fotorelacja z konkursu:
https://www.youtube.com/watch?v=mH32XYojjdU

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach najlepsza w Polsce

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach została zwycięzcą konkursu na najpopularniejsze wydarzenie zorganizowane z okazji Europejskiego Dnia Języków. Jako dowód uznania otrzymaliśmy certyfikat i nagrody od Rady Europy - organizatora konkursu. Brały w nim udział szkoły, instytucje i stowarzyszenia z całej Europy. Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach ogłoszono najbardziej innowacyjnym wydarzeniem Europejskiego Dnia Języków w Polsce.

Anna Drapała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Anna Drapała, uczennica klasy 6b SP 1 w Żarach, została laureatką Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego. Jej sukces jest tym większy, że z rejonu żarsko-żagańskiego tylko dwie osoby otrzymały tytuł laureata. Ania przygotowywała się do konkursu pod okiem swojej polonistki, pani Edyty Talarowskiej.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żarach otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie"

23 marca br. Szkoła Podstawowa nr 1 z Żar otrzymała od Lubuskiego Kuratora Oświaty- pani Ewy Rawy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Dla szkoły jest to duży sukces. W linku poniżej bardzo ciekawy materiał ze spotkania. Materiał przygotowała pani Małgorzata Bugaj, która jest regionalnym koordynatorem akcji i współpracuje z akademickim radiem Index.
 

Udział uczniów SP Nr 1 w Żarach w finale Międzypowiatowego Konkursu "Złote Pióro – Potyczki Ortograficzne"

18 marca 2017 r. odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne”. Zwycięzcy rejonowego etapu po raz kolejny przystąpili do zmagań z ortografią w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu.
Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach reprezentowali: Zofia Koprianiuk (kl. 2b), Filip Flaga (kl. 3e), Adam Sobczak (kl. 4a), Zuzanna Sygutowska (kl. 5a), Martyna Góra (kl. 5b) oraz Anna Drapała (kl. 6b).  Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test. Nie było łatwo. Do konkursu ogólnie w powiecie żarskim i żagańskim przystąpiło ponad 3000 uczniów, z czego ok. 120 przeszło  do finału.
czytaj dalej

Zwycięstwo uczniów SP 1 w Żarach w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom"

   10 marca 2017 r. w SP 5 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, Paweł Grześkowiak z kl. 5c i Dominika Krzyżanowska również z kl. 5c, wzięli udział w miejskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
   Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Żarach - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach i Komendy Straży Miejskiej. Jego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wyboru składający się z 25 pytań.
   Jak podkreślali organizatorzy, temat nie należał do łatwych, a wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się ogromną wiedzą w zakresie pożarnictwa.
   Po ocenie prac, jury wyłoniło zwycięzców. Laureaci z rąk obecnej na konkursie Pani Burmistrz Danuty Madej, otrzymali cenne nagrody.
   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach odnieśli sukces zajmując: I miejsce - Paweł Grześkowiak i II miejsce - Dominika Krzyżanowska. Tym samym dzieci zostały zakwalifikowane do konkursu powiatowego, który odbędzie się 24 marca 2017 o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach.
 

Spektakle Międzynarodowej Grupy Teatralnej „The BEAR” z Pragi w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   14 marca 2017 r. Międzynarodowa Grupa Teatralna „The BEAR” z Pragi zaprezentowała spektakl dla klas młodszych  i starszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. Przedstawienia nosiły – odpowiednio – tytuły: „Jackie and the horrible family”  oraz „Love in the jeans department”.
   „The Bear” przygotowuje jedyne w swoim rodzaju interaktywne przedstawienia po angielsku dla uczniów. Grupa występuje już od 20 lat! Co roku odbywają się występy dla ponad 60.000 uczniów w różnych krajach europejskich, m.in. we Francji, Austrii, Czechach, Polsce i na Słowacji. Grupa zrzesza native speakerów i biegle mówiących po angielsku aktorów z całego świata.
 

Certyfikat Wiarygodnej Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach wzięła udział w konkursie na Wiarygodną Szkołę, wypełniając formularz, na podstawie którego komisja konkursowa przyznawała punkty. Kryteria dotyczyły warunków bazowych, wyników sprawdzianu OKE, akcji i wydarzeń prozdrowotnych i ekologicznych podejmowanych w szkole, posiadanych certyfikatów i bezpieczeństwa. W sumie szkoła otrzymała 700 punktów i Certyfikat Wiarygodnej Szkoły.

Załączniki

I Edycja Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych „Biblista – Junior 2016/2017” w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

07.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbył się rejonowy etap I Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych „Biblista – Junior 2016/2017”. Jego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.
czytaj dalej

Obóz detektywistyczny w SP 1 w Żarach

W drugim tygodniu ferii zimowych (6-10.02.2017 r.), w SP 1 w Żarach odbył się Obóz Detektywistyczny, który był nagrodą w konkursie plastycznym organizowanym przez KPP Żary – „Twój wybór. Nasze bezpieczeństwo.”. Udział w obozie dla uczniów z JEDYNKI zapewniła Zuzanna Stachów (4c), która zajęła pierwsze miejsce wśród dzieci z żarskich podstawówek.
czytaj dalej
1 2 3 4 5

Narzędzia i usługi