• Temperatura 20oC
  • Ciśnienie 1006.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

Master Of English 2017 w SP Nr 1 w Żarach

   11 maja 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Master of English” w ramach Macmillan Primary School Tournament.
   Turniej językowy został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Wydawnictwem Macmillan w Warszawie. Serdecznie dziękujemy sponsorom – Pani Katarzynie Daniszewskiej ze Szkoły Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Panu Tomaszowi Dzidzie z Wydawnictwa Macmillan za pomoc w organizacji konkursu.
   W walce o tytuł Mistrza Angielskiego uczestnicy z pięciu szkół podstawowych musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną i umiejętnościami w zakresie czytania
ze zrozumieniem w języku angielskim.
Wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „Master of English”:
I miejsce: Oliwia Świgoń (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach) – zdobyła nagrodę główną – rok darmowej nauki języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków”
II miejsce: Kamil Suchodolski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach) –wygrał semestr darmowej nauki języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków”
III miejsce: Damian Kaszubski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach) – odebrał bon o wartości 250 zł do wykorzystania w ramach kursu języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków”.
   Dla wszystkich uczestników były przewidziane nagrody książkowe, upominki i dyplomy za udział.

I Międzyszkolny Konkurs ŻARSKIE FRYDERYKI FILMOWE

   We wtorek, 9 maja 2017 r., odbył się w sali widowiskowej "Luna" ŻDK I Międzyszkolny Konkurs ŻARSKIE FRYDERYKI FILMOWE, którego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Pani Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej oraz Lubuski Kurator Oświaty. Patronat medialny objęła redakcja "Gazety Regionalnej" oraz "Telewizji Regionalnej".
   Uczniowie z SP 1, SP 3, SP 5 oraz SP 8 zmagali się w trzech konkurencjach. Musieli określić, jak kończy się wybrana scena z filmu AKADEMIA PANA KLEKSA, rozpoznać,
z jakiego filmu pochodzi dana ścieżka dźwiękowa oraz podać właściwą definicję wybranych terminów związanych ze sztuką filmową. Drużyny z żarskich szkół podstawowych musiały także nakręcić film - luźne nawiązanie do lektury PRZYGODY MIKOŁAJKA.
   Dzieci wykazały się wiedzą oraz nakręciły ciekawe obrazy. Galę uświetnili goście: Pan Burmistrz Olaf Napiórkowski, który rozpoczął galę prawdziwym klapsem filmowym
oraz Pani Wioletta Markulak, przedstawicielka Lubuskiego Kuratora Oświaty.
   Zwycięzcami I edycji Międzyszkolnego Konkursu ŻARSKIE FRYDERYKI FILMOWE zostali:
 
  I miejsce - SP 3,
   II miejsce - SP 8,
   III miejsce - SP 5.
 
SP 1 nie brała w tym roku udziału w rywalizacji, otrzymała wyróżnienie.
   Oprócz cennych nagród - aparatów fotograficznych i czytników ebooków - ekipy młodych filmowców otrzymały statuetki - Fryderyki, na cześć patrona Szkoły Podstawowej nr 1
w Żarach.
   Konkurs przebiegł we wspaniałej atmosferze, licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na dokonania swoich kolegów i koleżanek na scenie. Wszyscy zebrani obejrzeli także trzy krótkie filmy edukacyjne z historii kina.
 

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży

   Z inicjatywy Burmistrz Miasta Żary- Danuty Madej zostało powołane Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży, którego głównym celem jest upowszechnianie idei samorządności wśród dzieci i młodzieży poprzez stworzenie warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób młodych w społeczności lokalnej. Forum składa się z przedstawicieli wszystkich żarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W dniu 22 lutego 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży, podczas której Pani Burmistrz wręczyła obecnym kandydatom akty powołania do Forum. Na pierwszym posiedzeniu wybrano Zarząd Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży w osobach:
  1. Bartosz Matusewicz- Przewodniczący (uczeń Katolickiego Gimnazjum w Żarach)
  2. Kacper Ćwiertnia- Wiceprzewodniczący (uczeń Gimnazjum Nr 1 w Żarach)
  3. Julia Żabska- Sekretarz (uczennica Społecznego Gimnazjum w Żarach)

Międzyszkolny Rajd Palmowy w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 r., odbył się w Żarach 19. Rajd Palmowy. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach pełniła zaszczytną funkcję gospodarza spotkania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Burmistrz D. Madej, p. Naczelnik E. Maj, p. H. Majeryk, przedstawiciele DPS Miłowice, ZSP Lipinki Łużyckie oraz ZSS w Żarach.
   O godz. 13.00 w kościele p.w. Św. Józefa zebrani wzięli udział w mszy św., po niej, o godz. 14.00, przemaszerowano do SP 1 w Żarach. Tam rozstrzygnięto konkurs grupowy i indywidualny na najpiękniejszą palmę.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

4 kwietnia 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach Dzień Otwarty. Wzięli w nim udział przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami.
Poznali oni swoich wychowawców, obejrzeli krótkie przedstawienie i zapoznali się z ofertą SP 1.
Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla Miłych Gości ciekawe i interesujące zajęcia.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Fans of English”

   4 kwietnia uczniowie klas trzecich żarskich szkół podstawowych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie językowym „Fans of English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Jego celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych oraz rozwijanie talentów i zainteresowań poprzez zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali różnorodne zadania z języka angielskiego. Izabela Mielniczek, koordynator konkursu, podsumowuje, że uczestnicy wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego.
 
Oto wyniki:
I miejsce zajęła Hanna Kiwerc z Katolickiej Szkoły Podstawowej,
II miejsce – Michał Guzik ze Szkoły Podstawowej nr 8,
III miejsce – Kaja Daniszewska ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 
Fotorelacja z konkursu:
https://www.youtube.com/watch?v=mH32XYojjdU

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach najlepsza w Polsce

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach została zwycięzcą konkursu na najpopularniejsze wydarzenie zorganizowane z okazji Europejskiego Dnia Języków. Jako dowód uznania otrzymaliśmy certyfikat i nagrody od Rady Europy - organizatora konkursu. Brały w nim udział szkoły, instytucje i stowarzyszenia z całej Europy. Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach ogłoszono najbardziej innowacyjnym wydarzeniem Europejskiego Dnia Języków w Polsce.

Anna Drapała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Anna Drapała, uczennica klasy 6b SP 1 w Żarach, została laureatką Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego. Jej sukces jest tym większy, że z rejonu żarsko-żagańskiego tylko dwie osoby otrzymały tytuł laureata. Ania przygotowywała się do konkursu pod okiem swojej polonistki, pani Edyty Talarowskiej.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żarach otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie"

23 marca br. Szkoła Podstawowa nr 1 z Żar otrzymała od Lubuskiego Kuratora Oświaty- pani Ewy Rawy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Dla szkoły jest to duży sukces. W linku poniżej bardzo ciekawy materiał ze spotkania. Materiał przygotowała pani Małgorzata Bugaj, która jest regionalnym koordynatorem akcji i współpracuje z akademickim radiem Index.
 
1 2 3 4 5 6

Narzędzia i usługi