• Temperatura 22oC
  • Ciśnienie 1005.9 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

Udział uczniów SP Nr 1 w Żarach w finale Międzypowiatowego Konkursu "Złote Pióro – Potyczki Ortograficzne"

18 marca 2017 r. odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne”. Zwycięzcy rejonowego etapu po raz kolejny przystąpili do zmagań z ortografią w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu.
Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach reprezentowali: Zofia Koprianiuk (kl. 2b), Filip Flaga (kl. 3e), Adam Sobczak (kl. 4a), Zuzanna Sygutowska (kl. 5a), Martyna Góra (kl. 5b) oraz Anna Drapała (kl. 6b).  Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test. Nie było łatwo. Do konkursu ogólnie w powiecie żarskim i żagańskim przystąpiło ponad 3000 uczniów, z czego ok. 120 przeszło  do finału.
czytaj dalej

Zwycięstwo uczniów SP 1 w Żarach w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom"

   10 marca 2017 r. w SP 5 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, Paweł Grześkowiak z kl. 5c i Dominika Krzyżanowska również z kl. 5c, wzięli udział w miejskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
   Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Żarach - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach i Komendy Straży Miejskiej. Jego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wyboru składający się z 25 pytań.
   Jak podkreślali organizatorzy, temat nie należał do łatwych, a wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się ogromną wiedzą w zakresie pożarnictwa.
   Po ocenie prac, jury wyłoniło zwycięzców. Laureaci z rąk obecnej na konkursie Pani Burmistrz Danuty Madej, otrzymali cenne nagrody.
   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach odnieśli sukces zajmując: I miejsce - Paweł Grześkowiak i II miejsce - Dominika Krzyżanowska. Tym samym dzieci zostały zakwalifikowane do konkursu powiatowego, który odbędzie się 24 marca 2017 o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach.
 

Spektakle Międzynarodowej Grupy Teatralnej „The BEAR” z Pragi w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   14 marca 2017 r. Międzynarodowa Grupa Teatralna „The BEAR” z Pragi zaprezentowała spektakl dla klas młodszych  i starszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. Przedstawienia nosiły – odpowiednio – tytuły: „Jackie and the horrible family”  oraz „Love in the jeans department”.
   „The Bear” przygotowuje jedyne w swoim rodzaju interaktywne przedstawienia po angielsku dla uczniów. Grupa występuje już od 20 lat! Co roku odbywają się występy dla ponad 60.000 uczniów w różnych krajach europejskich, m.in. we Francji, Austrii, Czechach, Polsce i na Słowacji. Grupa zrzesza native speakerów i biegle mówiących po angielsku aktorów z całego świata.
 

Certyfikat Wiarygodnej Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach wzięła udział w konkursie na Wiarygodną Szkołę, wypełniając formularz, na podstawie którego komisja konkursowa przyznawała punkty. Kryteria dotyczyły warunków bazowych, wyników sprawdzianu OKE, akcji i wydarzeń prozdrowotnych i ekologicznych podejmowanych w szkole, posiadanych certyfikatów i bezpieczeństwa. W sumie szkoła otrzymała 700 punktów i Certyfikat Wiarygodnej Szkoły.

Załączniki

I Edycja Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych „Biblista – Junior 2016/2017” w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

07.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbył się rejonowy etap I Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych „Biblista – Junior 2016/2017”. Jego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.
czytaj dalej

Obóz detektywistyczny w SP 1 w Żarach

W drugim tygodniu ferii zimowych (6-10.02.2017 r.), w SP 1 w Żarach odbył się Obóz Detektywistyczny, który był nagrodą w konkursie plastycznym organizowanym przez KPP Żary – „Twój wybór. Nasze bezpieczeństwo.”. Udział w obozie dla uczniów z JEDYNKI zapewniła Zuzanna Stachów (4c), która zajęła pierwsze miejsce wśród dzieci z żarskich podstawówek.
czytaj dalej

Rejonowy konkurs ortograficzny ZŁOTE PIÓRO w SP 1 w zarach

W piątek, 3 marca 2017 r., Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach już po raz drugi pełniła funkcję gospodarza rejonowego etapu konkursu ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne”, którego organizatorem jest PSP 1 w Żaganiu.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem kilka powiatów i cieszy się uznaniem w środowisku uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
Do zmagań z ortografią przystąpiło sześćdziesięcioro troje uczniów w Katolickiej Szkoły Podstawowej, ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test.
czytaj dalej

5- urodziny Niepublicznego Przedszkola " eNCe- peNCe"

FERIE Z MOSRiW W ŻARACH

   Podczas tegorocznych ferii zimowych MOSRiW  miało do zaoferowania szereg atrakcji dla naszych mieszkańców. Zajęcia odbywały się na Orlikach, Syrenie oraz na pływalni Wodnik. Można było uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach w wodzie, ponurkować wraz z instruktorem, doskonalić swoje umiejętności pływackie oraz zdobyć kartę pływacką. Na Syrenie odbywały się animacje z instruktorami każdorazowo zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Na Orlikach również prowadzone były różnego rodzaju zajęcia sportowo-rekreacyjne. Pływalnię Wodnik odwiedziło na zajęciach stu siedemdziesięciu  jeden uczestników a czterdzieści jeden osób zdobyło w tym roku kartę pływacką. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia na Syrenie gdzie zarówno  młodzież jak i dzieci wraz z rodzicami mogli aktywnie spędzić czas i uczestniczyć w ogniskach pod wiatą. Syrenę w sumie odwiedziło w czasie ferii około 500 osób. Podczas zajęć dzieci otrzymywały drobne nagrody, dyplomy, medale, słodycze ufundowane przez UM w Żarach. Wydane karty pływackie również sfinansował Urząd Miasta Żary.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27Galeria zdjęć: FERIE 2017 Z MOSRiW W ŻARACH

EKOLOGIA W ŻARSKICH SZKOŁACH

W dniu 26 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej żarskiego Ratusza odbyło się podsumowanie dwóch akcji ekologicznych:
  1. całorocznych akcji ekologicznych prowadzonych w żarskich placówkach oświatowych,
  2. międzyszkolnego konkursu na zagospodarowanie terenów wokół szkół prowadzonych w żarskich placówkach oświatowych w roku szkolnym 2015/2016 roku.
W uroczystości udział wzięły władze miasta, radni, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, uczniowie, rodzice oraz zgromadzeni goście.
Nagrodzeni w pierwszej akcji otrzymali następujące nagrody: Laptopy firmy Lenovo oraz bony na sprzęt sportowy o wartości 300zł.
Przykład dobrej praktyki.
O zaprezentowanie przykładów dobrych praktyk ekologicznych poproszono przedstawicieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach, natomiast przedstawiciele Gimnazjum Nr 2 w Żarach zaprezentowali zmiany małej infrastruktury wokół obiektu.
Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie uczestnictwa żarskich szkół w Międzyszkolnym Konkursie na Zagospodarowanie Terenów Wokół Szkół.
Nagrodami były kosiarki spalinowe oraz podkaszarki firmy Husqvarna.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Podsumowanie akcji ekologicznych

1 2 3 4 5 6

Narzędzia i usługi