• Temperatura -1oC
  • Ciśnienie 1025.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży

   Z inicjatywy Burmistrz Miasta Żary- Danuty Madej zostało powołane Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży, którego głównym celem jest upowszechnianie idei samorządności wśród dzieci i młodzieży poprzez stworzenie warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób młodych w społeczności lokalnej. Forum składa się z przedstawicieli wszystkich żarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W dniu 22 lutego 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży, podczas której Pani Burmistrz wręczyła obecnym kandydatom akty powołania do Forum. Na pierwszym posiedzeniu wybrano Zarząd Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży w osobach:
  1. Bartosz Matusewicz- Przewodniczący (uczeń Katolickiego Gimnazjum w Żarach)
  2. Kacper Ćwiertnia- Wiceprzewodniczący (uczeń Gimnazjum Nr 1 w Żarach)
  3. Julia Żabska- Sekretarz (uczennica Społecznego Gimnazjum w Żarach)

Międzyszkolny Rajd Palmowy w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 r., odbył się w Żarach 19. Rajd Palmowy. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach pełniła zaszczytną funkcję gospodarza spotkania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Burmistrz D. Madej, p. Naczelnik E. Maj, p. H. Majeryk, przedstawiciele DPS Miłowice, ZSP Lipinki Łużyckie oraz ZSS w Żarach.
   O godz. 13.00 w kościele p.w. Św. Józefa zebrani wzięli udział w mszy św., po niej, o godz. 14.00, przemaszerowano do SP 1 w Żarach. Tam rozstrzygnięto konkurs grupowy i indywidualny na najpiękniejszą palmę.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

4 kwietnia 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach Dzień Otwarty. Wzięli w nim udział przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami.
Poznali oni swoich wychowawców, obejrzeli krótkie przedstawienie i zapoznali się z ofertą SP 1.
Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla Miłych Gości ciekawe i interesujące zajęcia.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Fans of English”

   4 kwietnia uczniowie klas trzecich żarskich szkół podstawowych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie językowym „Fans of English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Jego celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych oraz rozwijanie talentów i zainteresowań poprzez zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali różnorodne zadania z języka angielskiego. Izabela Mielniczek, koordynator konkursu, podsumowuje, że uczestnicy wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego.
 
Oto wyniki:
I miejsce zajęła Hanna Kiwerc z Katolickiej Szkoły Podstawowej,
II miejsce – Michał Guzik ze Szkoły Podstawowej nr 8,
III miejsce – Kaja Daniszewska ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 
Fotorelacja z konkursu:
https://www.youtube.com/watch?v=mH32XYojjdU

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach najlepsza w Polsce

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach została zwycięzcą konkursu na najpopularniejsze wydarzenie zorganizowane z okazji Europejskiego Dnia Języków. Jako dowód uznania otrzymaliśmy certyfikat i nagrody od Rady Europy - organizatora konkursu. Brały w nim udział szkoły, instytucje i stowarzyszenia z całej Europy. Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach ogłoszono najbardziej innowacyjnym wydarzeniem Europejskiego Dnia Języków w Polsce.

Anna Drapała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Anna Drapała, uczennica klasy 6b SP 1 w Żarach, została laureatką Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego. Jej sukces jest tym większy, że z rejonu żarsko-żagańskiego tylko dwie osoby otrzymały tytuł laureata. Ania przygotowywała się do konkursu pod okiem swojej polonistki, pani Edyty Talarowskiej.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żarach otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie"

23 marca br. Szkoła Podstawowa nr 1 z Żar otrzymała od Lubuskiego Kuratora Oświaty- pani Ewy Rawy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Dla szkoły jest to duży sukces. W linku poniżej bardzo ciekawy materiał ze spotkania. Materiał przygotowała pani Małgorzata Bugaj, która jest regionalnym koordynatorem akcji i współpracuje z akademickim radiem Index.
 

Udział uczniów SP Nr 1 w Żarach w finale Międzypowiatowego Konkursu "Złote Pióro – Potyczki Ortograficzne"

18 marca 2017 r. odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne”. Zwycięzcy rejonowego etapu po raz kolejny przystąpili do zmagań z ortografią w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu.
Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach reprezentowali: Zofia Koprianiuk (kl. 2b), Filip Flaga (kl. 3e), Adam Sobczak (kl. 4a), Zuzanna Sygutowska (kl. 5a), Martyna Góra (kl. 5b) oraz Anna Drapała (kl. 6b).  Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test. Nie było łatwo. Do konkursu ogólnie w powiecie żarskim i żagańskim przystąpiło ponad 3000 uczniów, z czego ok. 120 przeszło  do finału.
czytaj dalej

Zwycięstwo uczniów SP 1 w Żarach w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom"

   10 marca 2017 r. w SP 5 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, Paweł Grześkowiak z kl. 5c i Dominika Krzyżanowska również z kl. 5c, wzięli udział w miejskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
   Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Żarach - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach i Komendy Straży Miejskiej. Jego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wyboru składający się z 25 pytań.
   Jak podkreślali organizatorzy, temat nie należał do łatwych, a wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się ogromną wiedzą w zakresie pożarnictwa.
   Po ocenie prac, jury wyłoniło zwycięzców. Laureaci z rąk obecnej na konkursie Pani Burmistrz Danuty Madej, otrzymali cenne nagrody.
   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach odnieśli sukces zajmując: I miejsce - Paweł Grześkowiak i II miejsce - Dominika Krzyżanowska. Tym samym dzieci zostały zakwalifikowane do konkursu powiatowego, który odbędzie się 24 marca 2017 o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach.
 
1 ... 3 4 5 6 7

Narzędzia i usługi