• Temperatura 3oC
  • Ciśnienie 992.2 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

Sukces SP 1 w Żarach w Powiatowych Biegach Przełajowych

Na stadionie "Syrena" w Żarach odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Startowało 17 drużyn w każdej kategorii wiekowej, więc rywalizacja była spora.
SP 1 w Żarach zajęła 3. m-ce drużynowo w kategorii wiekowej 2007 chłopców.
W kategorii klas gimnazjalnych, roczniki 2003 i 2004 również zajęły 3. m-ce – zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Z WIZYTĄ W KOPALNI

Dnia 29 września uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach wybrali się na wycieczkę do Niemiec w ramach projektu edukacyjnego: „Poznajemy Sąsiadów zza Nysy”. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak funkcjonuje odkrywka. Duże wrażenie zrobiły na nich wielkie maszyny i proces powstawania węgla brunatnego, a także diamentów. Uczyli się też o rekultywacji. Następnie uczniowie pojechali do Bad Muskau, gdzie zwiedzali Park Mużakowski – od Nowego Zamku aż do Mostu Angielskiego. Poznali historię Parku i jego założyciela: Księcia Hermana Pücklera. Poznali symbolikę podwójnego mostu. Zakończenie wycieczki nastąpiło po polskiej stronie parku – w Łęknicy. Pogoda i nastroje dopisały. Był też czas na zabawę i na lody. Koordynatorem projektu jest Wioletta Kostecka, nauczycielka języka niemieckiego, która sprawowała opiekę nad uczniami wraz z Adrianną Wroną-Dobek, nauczycielką biologii.

Zwycięstwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w IX edycji Żarskiej Basketmanii

W piątek, 26 września 2017 r., uczniowie SP 1 w Żarach zajęli  1. miejsce w IX edycji Żarskiej Basketmanii. To ważny w środowisku lokalnym turniej uczniów klas czwartych i młodszych szkół podstawowych w mini-koszykówce o Puchar Prezesa Drukarni Chroma.
czytaj dalej

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach w Lubuskim Konkursie Literackim Uniwersytetu Zielonogórskiego

Hania Gregorczyk, uczennica klasy 7b Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, podopieczna p. wicedyrektor Edyty Talarowskiej, zdobyła 3. miejsce w kategorii szkół podstawowych w Lubuskim Konkursie Literackim Uniwersytetu Zielonogórskiego! 
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 18 września 2017 r. w Campusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Laureatkami konkursu zostały także Ania Drapała, Marta Tomaszewska i Laura Kołpaczewska, również uczennice SP 1.
Uczennice wzięły udział w warsztatach dla szkół podstawowych, przeprowadziła je zaprzyjaźniona z SP 1 w Żarach p. Katarzyna Zychla. Pani Iwona Szczuka, opiekunka dzieci w czasie wyjazdu, wysłuchała natomiast wykładu dra hab. Bogdana Trochy, prof. UZ o bohaterze literatury popularnej i jego kulturowych źródłach.

Master Of English 2017 w SP Nr 1 w Żarach

   11 maja 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Master of English” w ramach Macmillan Primary School Tournament.
   Turniej językowy został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Wydawnictwem Macmillan w Warszawie. Serdecznie dziękujemy sponsorom – Pani Katarzynie Daniszewskiej ze Szkoły Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Panu Tomaszowi Dzidzie z Wydawnictwa Macmillan za pomoc w organizacji konkursu.
   W walce o tytuł Mistrza Angielskiego uczestnicy z pięciu szkół podstawowych musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną i umiejętnościami w zakresie czytania
ze zrozumieniem w języku angielskim.
Wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „Master of English”:
I miejsce: Oliwia Świgoń (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach) – zdobyła nagrodę główną – rok darmowej nauki języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków”
II miejsce: Kamil Suchodolski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach) –wygrał semestr darmowej nauki języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków”
III miejsce: Damian Kaszubski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach) – odebrał bon o wartości 250 zł do wykorzystania w ramach kursu języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków”.
   Dla wszystkich uczestników były przewidziane nagrody książkowe, upominki i dyplomy za udział.

I Międzyszkolny Konkurs ŻARSKIE FRYDERYKI FILMOWE

   We wtorek, 9 maja 2017 r., odbył się w sali widowiskowej "Luna" ŻDK I Międzyszkolny Konkurs ŻARSKIE FRYDERYKI FILMOWE, którego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Pani Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej oraz Lubuski Kurator Oświaty. Patronat medialny objęła redakcja "Gazety Regionalnej" oraz "Telewizji Regionalnej".
   Uczniowie z SP 1, SP 3, SP 5 oraz SP 8 zmagali się w trzech konkurencjach. Musieli określić, jak kończy się wybrana scena z filmu AKADEMIA PANA KLEKSA, rozpoznać,
z jakiego filmu pochodzi dana ścieżka dźwiękowa oraz podać właściwą definicję wybranych terminów związanych ze sztuką filmową. Drużyny z żarskich szkół podstawowych musiały także nakręcić film - luźne nawiązanie do lektury PRZYGODY MIKOŁAJKA.
   Dzieci wykazały się wiedzą oraz nakręciły ciekawe obrazy. Galę uświetnili goście: Pan Burmistrz Olaf Napiórkowski, który rozpoczął galę prawdziwym klapsem filmowym
oraz Pani Wioletta Markulak, przedstawicielka Lubuskiego Kuratora Oświaty.
   Zwycięzcami I edycji Międzyszkolnego Konkursu ŻARSKIE FRYDERYKI FILMOWE zostali:
 
  I miejsce - SP 3,
   II miejsce - SP 8,
   III miejsce - SP 5.
 
SP 1 nie brała w tym roku udziału w rywalizacji, otrzymała wyróżnienie.
   Oprócz cennych nagród - aparatów fotograficznych i czytników ebooków - ekipy młodych filmowców otrzymały statuetki - Fryderyki, na cześć patrona Szkoły Podstawowej nr 1
w Żarach.
   Konkurs przebiegł we wspaniałej atmosferze, licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na dokonania swoich kolegów i koleżanek na scenie. Wszyscy zebrani obejrzeli także trzy krótkie filmy edukacyjne z historii kina.
 

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży

   Z inicjatywy Burmistrz Miasta Żary- Danuty Madej zostało powołane Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży, którego głównym celem jest upowszechnianie idei samorządności wśród dzieci i młodzieży poprzez stworzenie warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób młodych w społeczności lokalnej. Forum składa się z przedstawicieli wszystkich żarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W dniu 22 lutego 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży, podczas której Pani Burmistrz wręczyła obecnym kandydatom akty powołania do Forum. Na pierwszym posiedzeniu wybrano Zarząd Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży w osobach:
  1. Bartosz Matusewicz- Przewodniczący (uczeń Katolickiego Gimnazjum w Żarach)
  2. Kacper Ćwiertnia- Wiceprzewodniczący (uczeń Gimnazjum Nr 1 w Żarach)
  3. Julia Żabska- Sekretarz (uczennica Społecznego Gimnazjum w Żarach)

Międzyszkolny Rajd Palmowy w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 r., odbył się w Żarach 19. Rajd Palmowy. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach pełniła zaszczytną funkcję gospodarza spotkania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Burmistrz D. Madej, p. Naczelnik E. Maj, p. H. Majeryk, przedstawiciele DPS Miłowice, ZSP Lipinki Łużyckie oraz ZSS w Żarach.
   O godz. 13.00 w kościele p.w. Św. Józefa zebrani wzięli udział w mszy św., po niej, o godz. 14.00, przemaszerowano do SP 1 w Żarach. Tam rozstrzygnięto konkurs grupowy i indywidualny na najpiękniejszą palmę.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

4 kwietnia 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach Dzień Otwarty. Wzięli w nim udział przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami.
Poznali oni swoich wychowawców, obejrzeli krótkie przedstawienie i zapoznali się z ofertą SP 1.
Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla Miłych Gości ciekawe i interesujące zajęcia.
1 ... 4 5 6 7 8

Narzędzia i usługi