• Temperatura 19oC
  • Ciśnienie 1007.2 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Honorowy Obywatel Miasta Żary

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska w Żarach jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Żary ks. kanonikowi Stanisławowi Pojnarowi.

Muzeum wzbogaciło się o nowe zbiory

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Żarach Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary podziękowała Panu Janowi Stodulskiemu za bezinteresowne przekazanie muzealiów - żarskiej porcelany dla Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach.

1 milion złotych na szpital

Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej oraz Rada Miejska w Żarach przekazała podczas dzisiejszej sesji "symboliczny czek" o wartości 1 miliona złotych na rozbudowę Szpitala na Wyspie sp. z o.o. w Żarach.

Uwaga kierowcy !!! "Rozbudowa drogi ul. Okrzei w Żarach”

W związku z postępem prac, począwszy od poniedziałku (29.05.2017r.) planowane jest zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Okrzei na odcinku od ul. Częstochowskiej do ulicy Lubelskiej.
Ruch pojazdów odbywać się będzie zgodnie z wprowadzonymi przez Wykonawcę objazdami.
Przebudowa drogi wraz z infrastrukturą techniczną ul. Zielonogórska w Żarach – Etap 2” – w ramach projektu „Bez granic – Część 1”
W związku z postępem prac, począwszy od czerwca planowane jest zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Zielonogórskiej na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Budowlanych.
Ruch pojazdów odbywać się będzie zgodnie z wprowadzonymi przez Wykonawcę objazdami.
Prosimy o stosowanie się do znaków drogowych i ostrożną jazdę!

Chodnik na Zakopiańskiej

Rozpoczęły się prace remontowe chodnika przy ul. Zakopiańskiej w Żarach. Prace będą polegały na wymianie nawierzchni chodnika.

Prace na Browarnej

Trwają prace na ul. Browarnej w Żarach. Prace polegają na wymianie nawierzchni i remoncie chodnika.

XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ

Seminaria dla mieszkańców Żar

Załączniki

Taneczna współpraca

Od ośmiu lat rozwija się współpraca pomiędzy zespołami tanecznymi z Żar i Weiswasser.  Jej efektem są cyklicznie odbywające się festiwale tańca współczesnego. W tym roku VIII Polsko- Niemiecki Festiwal Tańca dla Dzieci i Młodzieży odbył się 25 marca. Impreza jest efektem projektu finansowanego z Euroregionu „Nysa”.
Partnerami są  Klub Tańca Sportowego „Piruet” oraz Stowarzyszenie Miasta Weißwasser. Od wielu lat instytucje współpracują ze sobą w dziedzinie artystycznej (taniec współczesny) i doskonalenia umiejętności językowych dzieci i młodzieży
Projekt umożliwia wzmocnienie współpracy partnerskiej pomiędzy instytucjami z pogranicza polsko-saksońskiego. Realizując poszczególne zadania i działania partnerzy stworzyli innowacyjną formę edukacji kulturalnej poprzez taniec. Dziecięce i młodzieżowe grupy i zespoły taneczne z polskich i niemieckich szkół, stowarzyszeń, klubów, domów kultury i teatrów miały okazję do prezentacji własnego dorobku artystycznego w formie konkursowej, poznania umiejętności rówieśników z zagranicy i nawiązania przyjaźni. Dla opiekunów grup i pedagogów tańca impreza stwarza możliwość wymiany spostrzeżeń i pomysłów dotyczących pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami.
 
Projekt wpisuje się w dziedziny priorytetowe: Kultura Edukacja i Wiedza w działanie: rozbudowa współpracy w zakresie wychowania i edukacji i rozwój kompetencji językowych oraz Wspieranie Współpracy Transgranicznej w działanie: tworzenie i wzmacnianie powiązań transgranicznych.
 
Przewidziana jest kontynuacja partnerstwa w dziedzinie organizacji następnych edycji festiwali, warsztatów tanecznych oraz obozów szkoleniowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Festiwal Tańca

Uwaga utrudnienia w ruchu drogowym!

W związku z zaplanowaną na dzień 27 maja 2017 r. imprezą pn. „XIV Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce im. T. Ślusarskiego” informujemy, że zamknięty będzie ruch samochodowy wokół Urzędu Miejskiego w Żarach (pl. Rynek) w następujących terminach:
- od 25 maja 2017 r. godz. 18:00 do godz. 20:00 w dniu 28.05.2017 r.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania.
1 2 3 4 5 6 ... 15

Narzędzia i usługi

Kontakt - stopka

Urząd Miejski w Żarach

Urząd Miejski w Żarach
pl. Rynek 1-5 ; 68-200 Żary
miasto~@~um~.~zary~.~pl
tel. 68 470 83 00 ; fax. 68 470 83 86
www.zary.pl 
 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od 7.30 do 15.30
kasy:   poniedziałek  8.30 - 14.30
wtorek - piątek 8.00 - 14.00
 

Konta bankowe:

Konto:  PKO BP SA
              21 10205402 0000 0302 0313 9037
Urząd:   NIP: 928-10-02-069   REGON:  000526185
Gmina:  NIP: 928-20-77-626   REGON:  970770540
 
Przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Burmistrza lub Zastępców Burmistrza poniedziałek od 9.00 do 16.00
Sekretarz Gminy i Skarbnik Gminy przyjmują interesantów w godzinach pracy Urzędu.