• Temperatura 11oC
  • Ciśnienie 998.6 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

III Tydzień Zdrowia Psychicznego

W poniedziałek 25 września br. w sali konferencyjnej ratusza rozpoczął się III Tydzień Zdrowia Psychicznego pod Honorowym Patronatem Danuty Madej Burmistrza Miasta Żary.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: III Tydzień Zdrowia Psychicznego

LUBUSKI MISTER BUDOWY

Urząd Miejski w Żarach jako inwestor Wielofunkcyjnego Kompleksu Rekreacyjnego wraz z Infrastrukturą Towarzyszącą przy ul. Źródlanej w konkursie na najlepszy obiekt budowlany otrzymał tytuł LUBUSKIEGO MISTERA BUDOWY.

Głośna próba syren alarmowych

Informujemy, że w dniu 28 września 2017 r. w godzinach 12.00-12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych znajdujących się na terenie miasta.
Nadane będą następujące sygnały akustyczne:
- ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty;
- odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty.
 
Uruchomienie syren nastąpi zgodnie z Wytycznymi Wojewody Lubuskiego, Szefa Obrony Cywilnej Województwa z dnia 19 grudnia 2016 r. do działania w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w 2017 roku.

Kompleks rekreacyjny był bardzo potrzebny

3. Cross Górski po Zielonym Lesie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: 3. Cross Górski po Zielonym Lesie

Święto Lasu w Żarach

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Święto Lasu w Żarach

Pola Nadziei

XXXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ

Nowi Partnerzy Żarskiej Karty Seniora

Dzień 22 września europejskim dniem bez samochodu

Wzorem lat ubiegłych w dniu 22 września, w godzinach 9:30- 12:30 przed siedzibą Żarskiego Urzędu Miejskiego  Straż Miejska  będzie wręczała gadżety odblaskowe i promujące mieszkańcom, którzy tego dnia zamiast samochodu wybiorą alternatywny środek lokomocji lub będą przemieszczać się pieszo.
Wzrastający poziom hałasu silników samochodowych, emisja spalin czy też pył ze ścieranych bieżników opon przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. Masowa motoryzacja  zmniejszenia aktywność ruchową człowieka, co niejednokrotnie jest skutkiem obniżenia kondycji fizycznej i ruchowej. Dlatego też Polska wraz z krajami europejskimi od  kilkunastu lat obchodzi dzień 22 września pod hasłem „Europejski Dzień bez Samochodu”.
1 2 3 4 5 6 ... 27

Narzędzia i usługi