• Temperatura 33oC
  • Ciśnienie 1005.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Spotkanie z senatorem I kadencji Senatu RP Edwardem Lipcem

"Spotkanie z senatorem I kadencji Senatu RP Edwardem Lipcem” - Projekcja filmu i otwarcie wystawy czasowej poświęconej Edwardowi Lipcowi oraz powstaniu i działalności NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w naszym regionie, zorganizowane przez Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach .

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zapraszamy na wernisaż

Ostrzeżenie meteorologiczne !

Zdrowi- wolni od uzależnień

   Dnia 06.06.2019r. odbył się happening „ Zdrowi- wolni od uzależnień” organizowany przez  Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uroczystego otwarcia happeningu dokonała Przewodnicząca Komisji  Zofia Szarejko- Michalska. Happening swoją obecnością zaszczycili z-ca Burmistrza Miasta Żary Pan Olaf Napiórkowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Popławski, którzy skierowali słowa poparcia i uznania do uczniów i ich opiekunów  za zaangażowanie w przedsięwzięciu.
   Ideą przedsięwzięcia było promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia - wolnego od używek i uzależnień. Życia w pozytywnym nastawieniu do drugiego człowieka oraz ukazanie alternatywnego, bez sięgania po  środki odurzające sposobu  rozładowywania niepożądanych emocji.
   Około 300 uczniów z 10 żarskich szkół w kolorowych strojach prezentowało hasła mówiące  o szkodliwym wpływie alkoholu, narkotyków, dopalaczy i nikotyny na organizm człowieka.
  Na uwagę zasługuje wysoki poziom prezentowanych treści profilaktycznych. Uczniowie wraz opiekunami i pozostałymi uczestnikami przemaszerowali w barwnym korowodzie wokół żarskiego ratusza następnie ul. Chrobrego, Marchlewskiego i Śródmiejską prezentując przygotowane przez siebie hasła i plakaty wśród mieszkańców i gości naszego miasta. Dzieci i młodzież jasno i dobitnie przy akompaniamencie instrumentów nagłośniających wystąpiły z przekazem treści profilaktycznych do żarskiej społeczności. 
   Po przemarszu ulicami naszego miasta uczestnicy happeningu oglądali pokazy akrobatyki sportowej prezentowane przez dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego Piramida przygotowane przez Panią Prezes Helenę Drapałę i Panią Wiolettę Skubińską oraz występy grupy czirliderek działającej pod kierunkiem Pani Izabeli Partyka przy Szkole Podstawowej nr 5 w Żarach.
   Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
   Wszystkie szkoły zostały nagrodzone za udział happeningu. Wręczenia nagród dokonali: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Popławski i z-ca Burmistrza Miasta Żary Pan Olaf Napiórkowski.  
   W organizację happeningu zaangażowany  był również  Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku, Straż Miejska,  Komenda Powiatowa Policji w Żarach oraz Rejonowy Oddział PCK w Żarach, którym na koniec Przewodnicząca Komisji  wręczyła podziękowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wizyta US Army w Żarach

Nasze miasto odwiedzili przedstawiciele kolejnej zmiany wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. W trakcie pobytu żołnierze US Army byli w żarskich szkołach podstawowych i złożyli wizytę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarach-Kunicach. Ciekawe okazało się spotkanie z naszymi strażakami, podczas którego Amerykanie chętnie wymieniali się  doświadczeniami ze współpracy służb ochotniczych.
 

Spartakiada

Dnia 7 czerwca nad zalewem Karaś w Lubsku odbyła się Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Pracowników Samorządowych. Celem spartakiady jest podnoszenie umiejętności obronnych i sprawnościowych urzędników oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W dziewięciu konkurencjach o miano najlepszej drużyny rywalizowało 15 drużyn z województwa lubuskiego. Nasza reprezentacja, która wystąpiła w składzie: Agnieszka Makosz, Marek Samuel oraz Mariusz Prokopek, w klasyfikacji ogólnej zajęła III miejsce. W specjalnej konkurencji strzeleckiej o nazwie "pojedynek w samo południe", której uczestnikami byli starostowie, burmistrzowie, wójtowie, Urząd Miejski w Żarach reprezentowała Agnieszka Izdebska – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.
 

Lato z Telemannem

Mistrzostwa Polski U14 Mężczyzn

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski U14 Mężczyzn

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Przygoda z porcelaną na Łużycach

W ramach realizowanego przez Urząd Miejski w Żarach projektu "Przygoda z porcelaną na Łużycach" w dniu 04.06.2019r. w Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego odbyły się warsztaty szklarsko - ceramiczne w czterech grupach. Uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach i ze szkoły z Weisswasser.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Festyn

1 2 3 4 5 6 ... 77

Narzędzia i usługi