• Temperatura 8oC
  • Ciśnienie 1004.6 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Spotkanie w sprawie Kongresu

Dzisiaj w ratuszu odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta Żary Pani Danuta Madej, Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, Wicestarosta Powiatu Żarskiego Pani Małgorzata Issel oraz Pani Wioletta Markulak ze współpracownikami z Terenowego Zespołu Wizytatorów w Żarach. Spotkanie dotyczyło organizacji Lubuskiego Kongresu Zawodowego w Żarach.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Informujemy, że dnia 1 marca 2019 roku zostały przeprowadzone eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do konkursu przystąpiło pięć żarskich szkół, które we wcześniejszych terminach przeprowadziły eliminacje środowiskowe i wyłoniły swoich reprezentantów na wyższy szczebel.
     
czytaj dalej

Przerwa techniczna w obsłudze dowodów osobistych

Informujemy, że w piątek 1 marca br. od godz. 11.30 do 15.30 nie będzie możliwa obsługa wniosków dowodowych spowodowana przerwą techniczną w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że nie będzie możliwości załatwienia żadnych spraw związanych ze złożeniem wniosku o dowód osobisty lub wydaniem spersonalizowanego dowodu. Planowana przerwa związana jest ze zmianą przepisów dotyczących wydawania dowodów osobistych i wdrożeniem nowej, elektronicznej warstwy w dowodach od 4 marca 2019 roku.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Podsumowanie akcji ewakuacyjnej

   Informujemy, że podczas akcji ewakuacyjnej zarządzonej na dzień 21 lutego br. ewakuowanych zostało około 2 tys. mieszkańców miasta Żary. Działania rozpoczęły się po ujawnieniu przy ulicy Sienkiewicza amerykańskiej 50 kg bomby lotniczej z zapalnikiem z okresu II wojny światowej i objęły swym zasięgiem obszar w promieniu 500 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu. W tym dniu nieczynne były placówki oświatowe usytuowane w promieniu 1 km od ujawnienia znaleziska. Służbą wiodącą przy tego rodzaju zagrożeniach jest zawsze Policja, ale w działaniach wspomagało nas Starostwo Powiatowe w Żarach ze swoimi służbami powiatowymi tj. Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz szpitale, w szczególności 105 Kresowy Szpital Wojskowy.
   Burmistrz Miasta Żary składa serdeczne podziękowania ewakuowanym mieszkańcom za ich zrozumienie i doskonałą współpracę podczas jednej z groźniejszych akcji, jakie miały miejsce w naszym mieście. Przeprowadzenie tak sprawnej akcji byłoby niemożliwe bez pomocy i wsparcia jednostek pomocy społecznej, żarskiego wolontariatu, szkół oraz strażaków ochotników z jednostki OSP Żary-Kunice i zaprzyjaźnionych jednostek z Lubanic i Złotnika.

Dzień Kobiet

Zaproszenie na V sesję Rady Miejskiej

W Urzędzie Marszałkowskim o Żarach

W środę 20 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Marszałek Elżbieta Anna Polak, Radny Sejmiku Woj. Lubuskiego Marek Cieślak, Burmistrz Żar Danuta Madej oraz Wiceburmistrz Żar Olaf Napiórkowski. Na spotkaniu poruszano między innymi tematy:
 
- dofinansowanie inwestycji budynku Sportów Walki na stadionie "Syrena",
- budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 12 i 27, drogi wojewódzkiej oraz ul. Piastowskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Komunikat Burmistrza Miasta Żary - zakończenie akcji.

Komunikat Burmistrza Miasta Żary

Komunikat

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 65

Narzędzia i usługi