• Temperatura 33oC
  • Ciśnienie 1005.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

XXXII SESJA RADY MIEJSKIEJ

TO BYŁ KONCERT!!!

Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć  z koncertów pn. „250 lecie tradycji Telemanna na pograniczu” w żarskim pałacu, które odbyły  się 24 i 25 czerwca.
 
 
 
 
Projekt „250 lecie tradycji Telemanna na pograniczu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Interreg Polska – Saksonia 2014 – 2022.
 
         

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: 250 lecie tradycji Telemanna na pograniczu

Koniec roku szkolnego

W piątek 23 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żarach odbyły się wojewódzkie obchody zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017. W uroczystościach m.in. udział wzięli Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski, Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty, Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Koniec roku szkolnego

Nowy Partner Karty Dużej Rodziny

Nagrody dla najlepszych

Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary wręczyła uczniom nagrody pieniężne i podziękowała nauczycielom oraz trenerom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sztuki i sportu w roku szkolnym 2016/2017.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23Galeria zdjęć: Nagrody170622

„ Weź świat na trzeźwo i bez przemocy”

   Dnia 13.06.2017r. odbył się happening „Weź świat na trzeźwo i bez przemocy” organizowany przez Burmistrza Miasta Żary przy czynnym udziale Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uroczystego otwarcia happeningu dokonała Pani Burmistrz Danuta Madej.
Ideą przedsięwzięcia było promowanie  zdrowego stylu życia, wolnego od alkoholu i innych  używek, uzależnień oraz przemocy.  
   Pond 500 uczniów z 19 żarskich szkół i członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” w kolorowych strojach prezentowało hasła mówiące o szkodliwym wpływie alkoholu na organizm człowieka, w tym również alkoholu niskoprocentowego oraz  przeciwstawiło się przemocy. Zamanifestowało: „Nie dla uzależnień oraz  przemocy i to w każdym jej wymiarze”.
    Na uwagę zasługuje wysoki poziom prezentowanych treści profilaktycznych. Uczniowie wraz opiekunami i pozostałymi uczestnikami przemaszerowali wokół żarskiego ratusza następnie ul. Chrobrego, Marchlewskiego i Buczka prezentując przygotowane przez siebie hasła i plakaty oraz rozdając ulotki profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Przeciw pijanym kierowcom”  wśród mieszkańców naszego miasta.
  Podczas happeningu miało również miejsce wręczenie szkołom certyfikatów  poświadczających ich udział ogólnopolskich kampaniach profilaktycznych: „Przemoc boli”, Alkoholi i papierosy”, „Narkotyki? To mnie nie kręci”. Wszystkie szkoły zostały nagrodzone za udział happeningu. Wręczenia nagród dokonał wiceburmistrz Miasta Żary Pan Patryk Faliński.  
   Happening zakończyła przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zofia Szarejko- Michalska kierując do zgromadzonych treść przewodniego motta na co dzień: „Moje zdrowie zależy ode mnie. Mogę powiedzieć nie uzależnieniom  i mówię nie przemocy,  nie daję na nią żadnego przyzwolenia”.               
   W organizację happeningu zaangażowana była również Straż Miejska w Żarach, Komenda Powiatowa Policji w Żarach oraz Rejonowy Oddział PCK w Żarach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Weź świat

Bezpłatne znakowanie psów

SZCZEPIENIA PRZECIWKO PNEUMOKOKOM

Von Promnitz Tour 2017

UWAGA Bilety na MMA!!!

Mamy dla Państwa bezpłatne bilety na Galę MMA, która odbędzie się 24 czerwca 2017 (sobota) w hali Gimnazjum Nr 3, Start godz. 21:00 !!!
Bilety wydawane będą w dniu 19.06.2017 od godz. 13.00 w pokoju nr 208 Urzędu Miejskiego w Żarach. Przyjdź i przynieś aktualny numer INFO Żary!
Ilość biletów ograniczona.

Narzędzia i usługi