• Temperatura 10oC
  • Ciśnienie 999.9 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

W Kunicach...

Trwa przebudowa drogi przy ul. Pułaskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Przebudowa drogi przy ul. Pułaskiego

Siłownia na Syrenie

Zapraszamy do skorzystania z siłowni na "Syrenie", która powstała ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Żarach i dofinansowaniu restauracji McDonald's.

Zapraszamy na boiska po przebudowie

Zakończona została przebudowa boiska wielofunkcyjnego na "Syrenie" w Żarach. Korzystać można od dnia dzisiejszego w godz. od 8.00 do 22.00. Dostaliśmy na to zadanie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 33%.

Rozpoczął się remont drugiej strony chodnika na ul. Okrzei.

Kolejna kamienica pięknieje

Na ul. Chrobrego 11 remontowana jest kolejna kamienica w ramach dotacji 2016 z Urzędu Miejskiego w Żarach, a zaplanowany został remont elewacji i dachu. Nowe dotacje na 2017r. już za kilka miesięcy.

Dotacje na obiekty zabytkowe

W ramach dotacji przyznawanych na obiekty zabytkowe trwa remont elewacji, dachu i klatki schodowej kamienicy przy ul. Chrobrego.

Ławki na nowo

Odnowiliśmy ławki na ul. Chrobrego, Buczka, Rynek
 

Dostaliśmy dofinansowanie....

Urząd Miejski w Żarach pozyskał z programu Polska-Saksonia dofinansowanie na projekt o wartości ponad 1,4 mln zł. W jego ramach rozpoczęliśmy realizację I etapu - budowa parkingu oraz placu rekreacyjnego na Syrenie. Wykonuje to Firma ARMAN Roboty Ziemne s.c. z Żar.

Zmiana czasowej organizacji ruchu ul. Zgorzeleckiej

Informujemy, że obowiązuje zmiana czasowej organizacji na czas przebudowy ul. Zgorzeleckiej.
Zamknięciu uległ odcinek ul. Zgorzeleckiej od ul. Komuny Paryskiej do obwodnicy miejskiej natomiast przywrócony został ruch na odcinku ul. Zgorzeleckiej pomiędzy ul. Komuny Paryskiej a Okrzei. 
Ponadto informujemy, że dostęp do zamkniętego odcinka ul. Zgorzeleckiej będą miały osoby mieszkające w obrębie prowadzonych robót, chyba że technologia prowadzonych robót będzie to uniemożliwiała.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się po terenie prowadzonych robot oraz o wyrozumiałości w okresie zaistniałych utrudnień.

Utwardzenie drogi gruntowej ul. Leśna w kierunku ul. Komuny Paryskiej

Narzędzia i usługi