• Temperatura 2oC
  • Ciśnienie 993.2 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

Syrena monitorowana

Monitoring na stadionie Syrena.

Nowe garaże gospodarcze

Zakup i montaż czterech garaży gospodarczych na stadionie Syrena. Na rok 2017 zaplanowany jest remont zaplecza gospodarczego i bazy sprzętu, który służy do utrzymania zieleni w Żarach. W budżecie na rok 2017 zaplanowano kwotę 60 tysięcy złotych.

Wiaty rekreacyjne

Zmiana lokalizacji dwóch wiat rekreacyjnych. Jedna stanęła przy basenie miejskim, druga na stadionie Syrena.

Trwają prace w obiektach Żarskiego Domu Kultury

Obecnie remontowany jest hol i łazienki w filii w Kunicach oraz łazienki w sali widowiskowej "Luna", które zostaną przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. W Lunie ŻDK wymienione zostanie oświetlenie na holu i w szatni.

Plac zabaw

Żłobek przy ul. Okrzei będzie miał plac zabaw. Trwają prace.

Dostaliśmy kolejne duże pieniądze dla Żar!

Żary zdobyły około 6 milionów złotych dofinansowania w partnerstwie z gminami wchodzącymi w skład Żarsko - Żagańskiego Obszaru Funkcjonalnego na dozbrojenie terenów miejskich znajdujących się w strefie przemysłowej "Lotnisko".

Kolejne miliony dla Żar!

Żary w partnerstwie z miastem Forst i Lubsko oraz gminą Brody zdobyły ponad 16 mln zł, w tym nasze miasto – około 5 mln zł.  Pieniądze te będą przeznaczone na przebudowę ul. Zielonogórskiej od ronda im. T. Ślusarskiego do ul. Poznańskiej. Zakres inwestycji: nowa nawierzchnia, deszczówka, kanalizacja, chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie. W ramach programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska.

PARK DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Projekt przebudowy parku na ulicy Czerwonego Krzyża w Żarach gotowy. Prace ruszą w przyszłym roku.

Dostaliśmy dofinansowanie do II części parku przy Al. Jana Pawła.

Decyzją Zarządu Województwa otrzymaliśmy prawie 6 milinów złotych na rewitalizację zespołu parkowo- folwarcznego w Żarach.

Dofinansowanie na boisko

Kolejną inwestycją w ramach pozyskanych 12 mln zł. środków zewnętrznych, którą będziemy realizować jest przebudowa stadionu lekkoatletycznego wraz z infrastrukturą techniczną - dofinansowanie około 1,5 mln złotych.

Narzędzia i usługi