• Temperatura 18oC
  • Ciśnienie 1006.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

Remont - pl. Przyjaźni 1A.

Dotacja celowa z urzędu miejskiego w Żarach w kwocie 100 tysięcy złotych. Roboty budowlane polegające na remoncie elewacji, klatki schodowej, świetlika dachowego oraz wymianie drzwi wejściowych- pl. Przyjaźni 1A.

Remont - ul. Bolesława Chrobrego 1.

Dotacja celowa z urzędu miejskiego w Żarach w kwocie około 50 tysięcy złotych. Roboty budowlane polegające na remoncie elewacji, klatki schodowej oraz wymianie stolarki okiennej- ul. Bolesława Chrobrego 1.
 

Remont elewacji oraz klatki schodowej - pl. Rynek 20

Dotacja celowa z urzędu miejskiego w Żarach w kwocie 100 tysięcy złotych. Roboty budowlane polegające na remoncie elewacji oraz klatki schodowej- pl. Rynek 20

Remont elewacji oraz dachu - pl. Rynek 10/ ul. Kąpielowa 36

Dotacja celowa z urzędu miejskiego w Żarach w kwocie 100 tysięcy złotych. Roboty budowlane polegające na remoncie elewacji oraz dachu- pl. Rynek 10/ ul. Kąpielowa 36.
 
 

Umowa podpisana

W dniu dzisiejszym Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Transportu i Maszyn Drogowych S.A. z Jawora, dotycząca zadania "Przebudowa drogi ul. Wieniawskiego".

Brama

W otoczeniu Muzeum Pogranicza Śląsko – Łużyckiego, w murze obronnym znajduje się zabytkowa, barokowa brama prowadząca na dziedziniec kościoła. Budowa bramy datowana jest na 1733 rok. W związku ze złym stanem technicznym i wizualnym jej remont był niezbędny. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, pod nadzorem konserwatorskim i z użyciem renowacyjnych tynków trwa remont elementów murowanych i metalowych zabytkowej bramy.

INFORMACJA

W związku z rozpoczętą inwestycją "Budowa Centrum Przesiadkowego przy ul. Ułańskiej w Żarach" informujemy, że istniejąca wiata (od strony Artylerzystów) zostanie oznaczona przez Wykonawcę jako przystanek dla autobusów z kierunkiem odjazdów na ul. Zgorzelecką. Wykonawca zapewni nowy tymczasowy przystanek (od strony ul. Podchorążych) z kierunkami odjazdów na Kunice i Zawiszy.

Ulica Ratuszowa- trwają prace remontowe chodnika.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Ulica Ratuszowa- prace remontowe chodnika

1 ... 4 5 6 7 8 ... 24

Narzędzia i usługi