• Temperatura 17oC
  • Ciśnienie 1012.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Materiały prasowe

"Prezentacja nt. dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków 2012r. - 2015r."

ZMIANA TRASY PRZEJAZDU AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

UWAGA ZMIANA TRASY PRZEJAZDU AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
 
W związku z licznym zapotrzebowaniem na skomunikowanie dzielnicy Zatorze oraz dzielnicy Muzyków z dzielnicą Kunice, Urząd Miejski w Żarach informuje, że od 01 lutego 2015 roku została uruchomiona nowa linia komunikacyjna o przebiegu:
czytaj dalej

Ferie w Bibliotece

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-15 lat na Ferie w Bibliotece ph Miasta Królów (16.02.2015-27.02.2015) od poniedziałku do piątku w godzinach 1000 - 1200
 
  W planie tegorocznych ferii  przewidziano między innymi: konkursy, zabawy, głośne czytanie, zajęcia plastyczne, zajęcia dramatyczne, zajęcia filmowe, zajęcia w pracowni multimedialnej, spotkania z ciekawymi ludźmi. Tegoroczne zajęcia związane będą ze stolicami Polski, gdyż rok 2015 jest  Rokiem  Gniezna - Miasta  Królów (pierwszej stolicy Polski). Na 2015 rok przypada rocznica wydarzeń, które zaważyły w sposób szczególny na historii Polski – 990. rocznica koronacji Bolesława Chrobrego
   W związku z tym wszystkie materiały wykorzystane w trakcie wakacji (książki, Internet, spotkania z ciekawymi ludźmi i szereg zajęć w bibliotece) podporządkowano powyższej tematyce. Oczywiście z uwagi na wiek uczestników tj. od 6 do 15 lat wykorzystamy techniki pedagogiki zabawy.
czytaj dalej
1 2 3 4

Narzędzia i usługi