RELACJE

  • 09-09-2019

Polsko – Niemiecki Obóz Taneczny Nowy Dworek 2019

   Po raz kolejny Klub Tańca Sportowego „Piruet” był organizatorem wakacyjnego obozu tanecznego.
   Od 7 do 14 lipca 2019 roku, 28 dziewcząt z Żar i 14 z Weiswasser  trenowało i wypoczywało nad Jeziorem Paklicko Wielkie  w Nowym Dworku.  Dwa razy dziennie odbywały się specjalistyczne zajęcia z tańca współczesnego, baletu i akrobatyki prowadzone przez tancerkę zawodową Maję Lewicką  oraz instruktorów pracujących na co dzień w KTS „Piruet” Kamilę Olczyk i Patrycję Wesołowską. 
   W czasie wolnym od treningów tancerki poznawały uroki Pojezierza Lubuskiego uczestnicząc w wycieczkach do Świebodzina i  Łagowa. W trakcie wycieczki rowerowej dziewczęta  odwiedziły dawne Opactwo Cystersów w Gościkowie – Paradyżu.  Jednymi z ciekawszych atrakcji była wycieczka kajakami i rowerami wodnymi po jeziorze oraz ognisko integracyjne. 
   W trakcie obozu dziewczęta z Polski i Niemiec miały okazję do zawiązania przyjaźni, doskonalenia komunikacji językowej oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie tańca współczesnego.  Umiejętności i choreografie wypracowane na obozie z pewnością przydadzą się w czasie przygotowań do występów na przyszłych  festiwalach i przeglądach tanecznych.
   Projekt  był  finansowany z Euroregionu „Sprew-Nysa-Bóbr” w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020 oraz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją