News box

  • 22-08-2017

Zwiedzaj Żary z aplikacją mobilną

Do użytku naszych mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto oddajemy nową aplikację mobilną Footsteps, która pozwoli na jak najlepsze poznanie naszego miasta, a także stanowić będzie swoisty informator miejski.
Aplikacja mobilna oparta jest na 2 filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma 10 (m.in. Turysta, Smakosz, Hipster, Historyk, Głowa rodziny czy Miłośnik sztuki). Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Żar z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam gdzie znajdują się najbliższe restauracje.
 
Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy przedstawicieli miasta wraz z firmą Footsteps powstały następujące trasy:
  • Historia i zabytki Żar
  • Wycieczka do Zielonego Lasu
  • Na tropach żarskiej porcelany
  • Śladami Telemanna
  • Szlakiem legend żarskich
Dodatkowo aplikacja pozwala na poznanie większej ilości polskich miast (obecnie ponad 15) jak m.in: Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Zielonej Góry, Żagania, Gorzowa Wlkp. czy Karpacza.
Korzystając z aplikacji mamy informator miejski i przewodnik w jednym miejscu – własnym telefonie.  Aplikację można pobrać tutaj:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją