Odpowiadamy Mediom

  • 27-09-2017

Gazeta Regionalna Bogusława Janicka - Klisz z dnia 13 września 2017 dotyczy zmiany organizacji pracy stanowisk programu 500+

Zapytanie z gazety Regionalna Bogusława Janicka - Klisz z dnia 13.09.2017r. (godz. 12:44)
Mam pytanie dot.możliwości zmian w organizacji pracy stanowisk gdzie składać należy wnioski w programie 500+. Jedna z mieszkanek była zażenowana gdy przed kilkoma dniami w czasie zalatwiania formalności związanych z wyrobieniem dowodu osobistego była mimowiednym świadkiem rozmowy petentki z urzędniczka dot.bardzo osobistych spraw zwiazanych z alimentami czy ojcowstwem. Mieszkanka pyta czy istnieje możliwość przeniesienia tych stanoeisk w miejsca, gdzie jest zapewniona prywatność. Argumentuje, że w otwartym duzym pomieszczniu mogłyby byc zalatwiane sprawy zwiazane np.z infrastrukturą. Czyli tskie, które nie są nacechowane osobistymi sprawami i problemami.
 
Odpowiedź Urzędu Miejskiego w Żarach z dnia 14.09.2017 (godz. 9:04)
Nie ma możliwości lokalowych i organizacyjnych pozwalających przenieść te stanowiska w równie dostępne dla interesantów miejsce. W ciągu 2 lat prowadzenia programu nie odnotowaliśmy skarg na lokalizację stanowisk realizujących obsługę programu 500+.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją