• Temperatura 28oC
  • Ciśnienie 993.1 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Żary, tu chcę żyć !!! - Program Rozwój Lokalny

Pracujemy nad Programem Rozwoju Instytucjonalnego w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”

W ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!” pracujemy również nad Programem Rozwoju Instytucjonalnego. 25.06.2020 r. Sekretarz Gminy Żary o statusie miejskim – Olga Boryń wraz z członkami Zespołu Miejskiego wzięła udział w warsztatach online z udziałem ekspertów OECD, podczas których zapoznano się i przetestowano narzędzie samooceny rozwoju instytucjonalnego.

Zakończono pracę nad diagnozą miasta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”

Miło nam poinformować, że Zespół Miejski ds. projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”, przy ogromnym zaangażowaniu interesariuszy (mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, młodzieży) zakończył pracę nad diagnozą miasta stanowiącą pierwszy etap programu Rozwoju Lokalnego.
W dniu 22.06.2020 r. spotkaliśmy się z  Burmistrzem Miasta Żary – Danutą Madej, aby podsumować dotychczasową pracę nad diagnozą miasta, jak również określić dalsze działania Zespołu wynikające z harmonogramu projektu.

Seminarium online „WODA - zasób życia, endogenny potencjał czy zagrożenie?”

Zapraszamy 2 lipca 2020 r.  godz. 10.00, na kolejną odsłonę Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Tematem przewodnim będzie LOKALNA GOSPODARKA WODNA.
Przyjrzymy się meteorologicznym i hydrologicznym skutkom urbanizacji. Porozmawiamy o tym,  jak wspierać racjonalną gospodarkę wodną w mieście oraz jak ochraniać zasoby poprzez ograniczanie zanieczyszczeń i przywracanie jakości wód.
Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca.
Zapisy  bit.ly/2zS0xQw Więcej informacji na  bit.ly/VI_Seminarium_FRL
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej ???? bit.ly/RozwójLokalny.

Seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego nt. „Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego”

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 18 czerwca Związek Miast Polskich podejmie temat FINANSÓW SAMORZĄDOWYCH. To właśnie od prowadzenia odpowiedniej polityki finansowej zaczyna się zdolność miasta do podejmowania działań rozwojowych oraz wykorzystywania wewnętrznych potencjałów.
W gronie ekspertów i samorządowców z całej Polski odpowiemy na pytania:
* Jakimi mechanizmami uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast w trudnej sytuacji finansowej? * Jak szukać oszczędności i minimalizować straty, aby utrzymać płynność finansową? * Jak zarządzać zadłużeniem, korzystać z tarczy antykryzysowej?
„Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego”
18 czerwca, 2020, g. 10.00
Więcej informacji na ➡️ bit.ly/V_Seminarium_FRL
➖➖➖
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej ???? bit.ly/RozwójLokalny

Spotkanie konsultacyjne dotyczące problemów gospodarki, zagospodarowania przestrzennego i komunikacji

03.06.2020 odbyły się ostatnie warsztaty dyskusyjne dotyczące zdiagnozowanych problemów w ramach naszego projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Omówione zostały drzewa problemów gospodarki przestrzennej, komunikacji i gospodarki. Gościliśmy przedstawicieli z GDDKiA, z branży deweloperskiej, Fundacji Przedsiębiorczość, a także przedstawicieli żarskich przedsiębiorstw.
Spotkania poprowadził Kierownik Projektu Olaf Napiórkowski wraz z członkami Zespołu Miejskiego ds. Projektu.
Niebawem przedstawimy Państwu zdefiniowane wspólnie z interesariuszami problemy we wszystkich obszarach.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i deklarację dalszej współpracy.
Oczywiście to jeszcze nie koniec...

Spotkanie z młodzieżą

01.06.2020 r. gościliśmy żarską młodzież, z którą omówiliśmy wyniki przeprowadzonych ankiet wśród uczniów ostatnich klas szkół średni. Podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami w zakresie kultury, zatrudnienia oraz edukacji w naszym mieście, które wpłynęły by na atrakcyjność Żar dla młodego pokolenia.

Konsultacje społeczne - problematyka Smart City i ochrony środowiska w mieście

29.05.2020 r. przeprowadziliśmy kolejne warsztaty z przedstawicielami różnych grup społecznych w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Tym razem skupiliśmy się na problematyce związanej z wdrożeniem inteligentnych rozwiązań w mieście i ochronie środowiska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i merytoryczną dyskusję.
  

Ankieta dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo - przedsiębiorcy!
 
Miasto Żary aktywnie monitoruje sytuację w związku z koronawirusem (COVID-19) i dąży do minimalizowania skutków gospodarczych pandemii, dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w przygotowanej ankiecie https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=v3zqj9jav76zj7zkd9va9ujh, której celem jest uzyskanie wiedzy na temat wpływu epidemii koronawirusa na lokalną gospodarkę.
Za udzielenie odpowiedzi z góry bardzo dziękujemy!

Zaproszenie na kolejne SEMINARIUM "Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego"

Przed nami kolejna odsłona Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Już 4 i 5 czerwca zapraszamy na spotkanie dotyczące INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH.
Będziemy rozmawiać m.in. o tym 
▪ Jak dzięki inwestycjom mieszkaniowym rozruszać lokalną gospodarkę?
▪ Jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka mieszkaniowa w małym lub średnim mieście?
▪ Przyjrzymy się również przykładom z miast, w których podjęto się realizacji tego typu projektów: Miasto Kamienna Góra , Rybnik.eu - Miasto RybnikGmina KępiceDzień dobry w Kępnie.
 
@ZwiazekMiastPolskich przeprowadzi również debatę oksfordzką nt. znaczenia mieszkalnictwa małych i średnich miastach po epidemii COVID-19.
Seminarium i warsztaty odbywają się w pełni w trybie online, a udział jest bezpłatny.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 maja. Do dzieła! Zapraszamy też na transmisję online.
#ZMP #RozwójLokalny #SiłaMiast
 

Spotkania konsultacyjne z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”

Rozpoczęliśmy cykl spotkań konsultacyjnych z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”
22.05.2020 r. odbyły się dwa pierwsze spotkania, podczas których omówiono założenia projektu, w tym Program Rozwoju Instytucjonalnego. Zaprezentowaliśmy i doprecyzowaliśmy opracowane przez Zespół Miejski drzewa problemów w obszarze kultury oraz spraw społecznych. Już wkrótce kolejne warsztaty i mamy nadzieję, że będą one równie owocne. Niebawem podzielimy się z Państwem wynikami naszej pracy.
        
 
1 2

Narzędzia i usługi

Kontakt - stopka

Urząd Miejski w Żarach

Urząd Miejski w Żarach
pl. Rynek 1-5 ; 68-200 Żary
miasto~@~um~.~zary~.~pl
tel. 68 470 83 00 ; fax. 68 470 83 86
www.zary.pl 
 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od 7.30 do 15.30
 

Konta bankowe:

Konto:  PKO BP SA
              21 10205402 0000 0302 0313 9037
Konto opłaty skarbowej: 
              95 10205402 0000 0402 0374 1675
Urząd:   NIP: 928-10-02-069   REGON:  000526185
Gmina:  NIP: 928-20-77-626   REGON:  970770540
 
Przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Burmistrza lub Zastępców Burmistrza poniedziałek od 9.00 do 16.00
Sekretarz Gminy i Skarbnik Gminy przyjmują interesantów w godzinach pracy Urzędu.