• Temperatura 17oC
  • Ciśnienie 995.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Żary, tu chcę żyć !!! - Program Rozwój Lokalny

Urząd przyjazny mieszkańcom – ankieta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”

Zmieniamy się dla Państwa i chcemy, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie. W tym celu, aby poznać potrzeby mieszkańców, przygotowaliśmy ankietę i zachęcamy do jej wypełnienia.
Ankieta dostępna jest pod adresem https://zary.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne lub w zakładce Ankiety i konsultacje społeczne.
Na wypełnione ankiety czekamy do dnia 17.08.2020 r.

Seminarium on-line "Marketing miasta"

27-28 sierpnia 2020 r. o godz.10.00 zapraszamy na siódme już spotkanie w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty.
Tematem przewodnim będzie budowanie MARKI MIASTA.
 
Podczas seminarium i warsztatów dowiecie się m.in.
▪️ w jaki sposób można wykorzystać marketing terytorialny
w planowaniu rozwoju miasta? 
▪️  jakie doświadczenia w tym zakresie mają inne samorządy? 
▪️  jak tworzyć i wdrażać skuteczną strategię marketingową? 
▪️ jak mierzyć efekty takich działań?
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 24.08.2020 r.
 
Więcej informacji na bit.ly/VII_Seminarium_FRL

Spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem

Już 4 sierpnia 2020 r. godz. 12.00 zapraszamy do Folwarku na otwarte spotkanie z Senatorem RP oraz byłym Prezydentem Nowej Soli - Wadimem Tyszkiewiczem.  Porozmawiamy o samorządach, rozwoju miast, polityce i przyszłości. Bądźcie razem z nami!

Podsumowanie diagnozy miasta z Radą Rozwoju oraz warsztaty GROW

14.07.2020 r. odbyło się spotkanie z członkami Rady Rozwoju w ramach projektu "Żary, tu chcę żyć!!!" przy udziale Doradców Miejskich oraz Doradców Sektorowych ze Związku Miast Polskich. Spotkanie miało na celu podsumowanie diagnozy wraz z określeniem szans i potencjałów rozwojowych miasta Żary. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i poświęcony czas.
Wspólnie rozpoczęliśmy pracę nad kreowaniem wizji, celów i możliwych scenariuszy rozwoju miasta podczas warsztatów GROW prowadzonych przez doradcę sektorowego Grzegorza Dziarskiego.
        

Załączniki

Pracujemy nad Programem Rozwoju Instytucjonalnego w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”

W ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!” pracujemy również nad Programem Rozwoju Instytucjonalnego. 25.06.2020 r. Sekretarz Gminy Żary o statusie miejskim – Olga Boryń wraz z członkami Zespołu Miejskiego wzięła udział w warsztatach online z udziałem ekspertów OECD, podczas których zapoznano się i przetestowano narzędzie samooceny rozwoju instytucjonalnego.

Zakończono pracę nad diagnozą miasta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”

Miło nam poinformować, że Zespół Miejski ds. projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”, przy ogromnym zaangażowaniu interesariuszy (mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, młodzieży) zakończył pracę nad diagnozą miasta stanowiącą pierwszy etap programu Rozwoju Lokalnego.
W dniu 22.06.2020 r. spotkaliśmy się z  Burmistrzem Miasta Żary – Danutą Madej, aby podsumować dotychczasową pracę nad diagnozą miasta, jak również określić dalsze działania Zespołu wynikające z harmonogramu projektu.

Seminarium online „WODA - zasób życia, endogenny potencjał czy zagrożenie?”

Zapraszamy 2 lipca 2020 r.  godz. 10.00, na kolejną odsłonę Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Tematem przewodnim będzie LOKALNA GOSPODARKA WODNA.
Przyjrzymy się meteorologicznym i hydrologicznym skutkom urbanizacji. Porozmawiamy o tym,  jak wspierać racjonalną gospodarkę wodną w mieście oraz jak ochraniać zasoby poprzez ograniczanie zanieczyszczeń i przywracanie jakości wód.
Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca.
Zapisy  bit.ly/2zS0xQw Więcej informacji na  bit.ly/VI_Seminarium_FRL
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej ???? bit.ly/RozwójLokalny.

Seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego nt. „Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego”

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 18 czerwca Związek Miast Polskich podejmie temat FINANSÓW SAMORZĄDOWYCH. To właśnie od prowadzenia odpowiedniej polityki finansowej zaczyna się zdolność miasta do podejmowania działań rozwojowych oraz wykorzystywania wewnętrznych potencjałów.
W gronie ekspertów i samorządowców z całej Polski odpowiemy na pytania:
* Jakimi mechanizmami uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast w trudnej sytuacji finansowej? * Jak szukać oszczędności i minimalizować straty, aby utrzymać płynność finansową? * Jak zarządzać zadłużeniem, korzystać z tarczy antykryzysowej?
„Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego”
18 czerwca, 2020, g. 10.00
Więcej informacji na ➡️ bit.ly/V_Seminarium_FRL
➖➖➖
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej ???? bit.ly/RozwójLokalny

Spotkanie konsultacyjne dotyczące problemów gospodarki, zagospodarowania przestrzennego i komunikacji

03.06.2020 odbyły się ostatnie warsztaty dyskusyjne dotyczące zdiagnozowanych problemów w ramach naszego projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Omówione zostały drzewa problemów gospodarki przestrzennej, komunikacji i gospodarki. Gościliśmy przedstawicieli z GDDKiA, z branży deweloperskiej, Fundacji Przedsiębiorczość, a także przedstawicieli żarskich przedsiębiorstw.
Spotkania poprowadził Kierownik Projektu Olaf Napiórkowski wraz z członkami Zespołu Miejskiego ds. Projektu.
Niebawem przedstawimy Państwu zdefiniowane wspólnie z interesariuszami problemy we wszystkich obszarach.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i deklarację dalszej współpracy.
Oczywiście to jeszcze nie koniec...

Spotkanie z młodzieżą

01.06.2020 r. gościliśmy żarską młodzież, z którą omówiliśmy wyniki przeprowadzonych ankiet wśród uczniów ostatnich klas szkół średni. Podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami w zakresie kultury, zatrudnienia oraz edukacji w naszym mieście, które wpłynęły by na atrakcyjność Żar dla młodego pokolenia.
1 2 3

Narzędzia i usługi

Kontakt - stopka

Urząd Miejski w Żarach

Urząd Miejski w Żarach
pl. Rynek 1-5 ; 68-200 Żary
miasto~@~um~.~zary~.~pl
tel. 68 470 83 00 ; fax. 68 470 83 86
www.zary.pl 
 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od 7.30 do 15.30
 

Konta bankowe:

Konto:  PKO BP SA
              21 10205402 0000 0302 0313 9037
Konto opłaty skarbowej: 
              95 10205402 0000 0402 0374 1675
Urząd:   NIP: 928-10-02-069   REGON:  000526185
Gmina:  NIP: 928-20-77-626   REGON:  970770540
 
Przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Burmistrza lub Zastępców Burmistrza poniedziałek od 9.00 do 16.00
Sekretarz Gminy i Skarbnik Gminy przyjmują interesantów w godzinach pracy Urzędu.