• Temperatura 9oC
  • Ciśnienie 989 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Żary, tu chcę żyć !!! - Program Rozwój Lokalny

Seminarium online „WODA - zasób życia, endogenny potencjał czy zagrożenie?”

Zapraszamy 2 lipca 2020 r.  godz. 10.00, na kolejną odsłonę Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Tematem przewodnim będzie LOKALNA GOSPODARKA WODNA.
Przyjrzymy się meteorologicznym i hydrologicznym skutkom urbanizacji. Porozmawiamy o tym,  jak wspierać racjonalną gospodarkę wodną w mieście oraz jak ochraniać zasoby poprzez ograniczanie zanieczyszczeń i przywracanie jakości wód.
Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca.
Zapisy  bit.ly/2zS0xQw Więcej informacji na  bit.ly/VI_Seminarium_FRL
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej ???? bit.ly/RozwójLokalny.

Seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego nt. „Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego”

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 18 czerwca Związek Miast Polskich podejmie temat FINANSÓW SAMORZĄDOWYCH. To właśnie od prowadzenia odpowiedniej polityki finansowej zaczyna się zdolność miasta do podejmowania działań rozwojowych oraz wykorzystywania wewnętrznych potencjałów.
W gronie ekspertów i samorządowców z całej Polski odpowiemy na pytania:
* Jakimi mechanizmami uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast w trudnej sytuacji finansowej? * Jak szukać oszczędności i minimalizować straty, aby utrzymać płynność finansową? * Jak zarządzać zadłużeniem, korzystać z tarczy antykryzysowej?
„Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego”
18 czerwca, 2020, g. 10.00
Więcej informacji na ➡️ bit.ly/V_Seminarium_FRL
➖➖➖
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej ???? bit.ly/RozwójLokalny

Spotkanie konsultacyjne dotyczące problemów gospodarki, zagospodarowania przestrzennego i komunikacji

03.06.2020 odbyły się ostatnie warsztaty dyskusyjne dotyczące zdiagnozowanych problemów w ramach naszego projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Omówione zostały drzewa problemów gospodarki przestrzennej, komunikacji i gospodarki. Gościliśmy przedstawicieli z GDDKiA, z branży deweloperskiej, Fundacji Przedsiębiorczość, a także przedstawicieli żarskich przedsiębiorstw.
Spotkania poprowadził Kierownik Projektu Olaf Napiórkowski wraz z członkami Zespołu Miejskiego ds. Projektu.
Niebawem przedstawimy Państwu zdefiniowane wspólnie z interesariuszami problemy we wszystkich obszarach.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i deklarację dalszej współpracy.
Oczywiście to jeszcze nie koniec...

Spotkanie z młodzieżą

01.06.2020 r. gościliśmy żarską młodzież, z którą omówiliśmy wyniki przeprowadzonych ankiet wśród uczniów ostatnich klas szkół średni. Podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami w zakresie kultury, zatrudnienia oraz edukacji w naszym mieście, które wpłynęły by na atrakcyjność Żar dla młodego pokolenia.

Konsultacje społeczne - problematyka Smart City i ochrony środowiska w mieście

29.05.2020 r. przeprowadziliśmy kolejne warsztaty z przedstawicielami różnych grup społecznych w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Tym razem skupiliśmy się na problematyce związanej z wdrożeniem inteligentnych rozwiązań w mieście i ochronie środowiska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i merytoryczną dyskusję.
  

Ankieta dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo - przedsiębiorcy!
 
Miasto Żary aktywnie monitoruje sytuację w związku z koronawirusem (COVID-19) i dąży do minimalizowania skutków gospodarczych pandemii, dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w przygotowanej ankiecie https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=v3zqj9jav76zj7zkd9va9ujh, której celem jest uzyskanie wiedzy na temat wpływu epidemii koronawirusa na lokalną gospodarkę.
Za udzielenie odpowiedzi z góry bardzo dziękujemy!

Zaproszenie na kolejne SEMINARIUM "Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego"

Przed nami kolejna odsłona Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Już 4 i 5 czerwca zapraszamy na spotkanie dotyczące INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH.
Będziemy rozmawiać m.in. o tym 
▪ Jak dzięki inwestycjom mieszkaniowym rozruszać lokalną gospodarkę?
▪ Jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka mieszkaniowa w małym lub średnim mieście?
▪ Przyjrzymy się również przykładom z miast, w których podjęto się realizacji tego typu projektów: Miasto Kamienna Góra , Rybnik.eu - Miasto RybnikGmina KępiceDzień dobry w Kępnie.
 
@ZwiazekMiastPolskich przeprowadzi również debatę oksfordzką nt. znaczenia mieszkalnictwa małych i średnich miastach po epidemii COVID-19.
Seminarium i warsztaty odbywają się w pełni w trybie online, a udział jest bezpłatny.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 maja. Do dzieła! Zapraszamy też na transmisję online.
#ZMP #RozwójLokalny #SiłaMiast
 

Spotkania konsultacyjne z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”

Rozpoczęliśmy cykl spotkań konsultacyjnych z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”
22.05.2020 r. odbyły się dwa pierwsze spotkania, podczas których omówiono założenia projektu, w tym Program Rozwoju Instytucjonalnego. Zaprezentowaliśmy i doprecyzowaliśmy opracowane przez Zespół Miejski drzewa problemów w obszarze kultury oraz spraw społecznych. Już wkrótce kolejne warsztaty i mamy nadzieję, że będą one równie owocne. Niebawem podzielimy się z Państwem wynikami naszej pracy.
        
 

Podsumowanie ankiet: ogólnej dla mieszkańców, do przedsiębiorców, młodzieży i dotyczącej przedsiębiorczości

Szanowni Państwo,
przekazujemy Wam podsumowania czterech ankiet - ogólnej dla mieszkańców, do przedsiębiorców, młodzieży i dotyczącej przedsiębiorczości, które zostały przeprowadzone w programie „Rozwój Lokalny” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 . Cały projekt, który realizujemy pod nazwą „Żary, tu chcę żyć!!!” ma na celu wypracowanie nowej ścieżki rozwoju naszego miasta na następne 10-15 lat. Ideą projektu jest, aby był on współtworzony przez mieszkańców, przedsiębiorców, ludzi którzy związani są z Żarami.

Jeżeli chcecie Państwo podzielić się swoimi uwagami lub przemyśleniami, prosimy o przesyłanie na adres magdalena.peciuch @ um.zary.pl e-mail

Załączniki

Zaproszenie do udziału w seminarium

Zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 7 maja skoncentrujemy się na TRANSFORMACJI CYFROWEJ. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wdrożenie nowoczesnych technologii informacyjnych pomaga uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast. 
 
czytaj dalej
1 2 3 4

Narzędzia i usługi