• Temperatura 0oC
  • Ciśnienie 1005.9 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Żary, tu chcę żyć !!! - Program Rozwój Lokalny

Spotkanie z młodzieżą

01.06.2020 r. gościliśmy żarską młodzież, z którą omówiliśmy wyniki przeprowadzonych ankiet wśród uczniów ostatnich klas szkół średni. Podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami w zakresie kultury, zatrudnienia oraz edukacji w naszym mieście, które wpłynęły by na atrakcyjność Żar dla młodego pokolenia.

Konsultacje społeczne - problematyka Smart City i ochrony środowiska w mieście

29.05.2020 r. przeprowadziliśmy kolejne warsztaty z przedstawicielami różnych grup społecznych w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Tym razem skupiliśmy się na problematyce związanej z wdrożeniem inteligentnych rozwiązań w mieście i ochronie środowiska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i merytoryczną dyskusję.
  

Ankieta dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo - przedsiębiorcy!
 
Miasto Żary aktywnie monitoruje sytuację w związku z koronawirusem (COVID-19) i dąży do minimalizowania skutków gospodarczych pandemii, dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w przygotowanej ankiecie https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=v3zqj9jav76zj7zkd9va9ujh, której celem jest uzyskanie wiedzy na temat wpływu epidemii koronawirusa na lokalną gospodarkę.
Za udzielenie odpowiedzi z góry bardzo dziękujemy!

Zaproszenie na kolejne SEMINARIUM "Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego"

Przed nami kolejna odsłona Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Już 4 i 5 czerwca zapraszamy na spotkanie dotyczące INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH.
Będziemy rozmawiać m.in. o tym 
▪ Jak dzięki inwestycjom mieszkaniowym rozruszać lokalną gospodarkę?
▪ Jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka mieszkaniowa w małym lub średnim mieście?
▪ Przyjrzymy się również przykładom z miast, w których podjęto się realizacji tego typu projektów: Miasto Kamienna Góra , Rybnik.eu - Miasto RybnikGmina KępiceDzień dobry w Kępnie.
 
@ZwiazekMiastPolskich przeprowadzi również debatę oksfordzką nt. znaczenia mieszkalnictwa małych i średnich miastach po epidemii COVID-19.
Seminarium i warsztaty odbywają się w pełni w trybie online, a udział jest bezpłatny.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 maja. Do dzieła! Zapraszamy też na transmisję online.
#ZMP #RozwójLokalny #SiłaMiast
 

Spotkania konsultacyjne z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”

Rozpoczęliśmy cykl spotkań konsultacyjnych z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”
22.05.2020 r. odbyły się dwa pierwsze spotkania, podczas których omówiono założenia projektu, w tym Program Rozwoju Instytucjonalnego. Zaprezentowaliśmy i doprecyzowaliśmy opracowane przez Zespół Miejski drzewa problemów w obszarze kultury oraz spraw społecznych. Już wkrótce kolejne warsztaty i mamy nadzieję, że będą one równie owocne. Niebawem podzielimy się z Państwem wynikami naszej pracy.
        
 

Podsumowanie ankiet: ogólnej dla mieszkańców, do przedsiębiorców, młodzieży i dotyczącej przedsiębiorczości

Szanowni Państwo,
przekazujemy Wam podsumowania czterech ankiet - ogólnej dla mieszkańców, do przedsiębiorców, młodzieży i dotyczącej przedsiębiorczości, które zostały przeprowadzone w programie „Rozwój Lokalny” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 . Cały projekt, który realizujemy pod nazwą „Żary, tu chcę żyć!!!” ma na celu wypracowanie nowej ścieżki rozwoju naszego miasta na następne 10-15 lat. Ideą projektu jest, aby był on współtworzony przez mieszkańców, przedsiębiorców, ludzi którzy związani są z Żarami.

Jeżeli chcecie Państwo podzielić się swoimi uwagami lub przemyśleniami, prosimy o przesyłanie na adres magdalena.peciuch @ um.zary.pl e-mail

Załączniki

Zaproszenie do udziału w seminarium

Zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 7 maja skoncentrujemy się na TRANSFORMACJI CYFROWEJ. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wdrożenie nowoczesnych technologii informacyjnych pomaga uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast. 
 
czytaj dalej

Seminarium nt.: „Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego” - ZAPIS WIDEO i PREZENTACJE

Szanowni Państwo,
Związek Miast Polskich opublikował na stronie http://www.miasta.pl/aktualnosci/wewnetrzne-potencjaly-rozwoju-gospodarczego-zapis-wideo-i-prezentacje retransmisję oraz prezentacje prelegentów seminarium nt.: „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Miast. Warto obejrzeć i zapoznać się z udostępnionymi materiałami.

Forum Rozwoju Lokalnego

 Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje wspierające przedsiębiorców i rozwój przedsiębiorczości oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na Forum Rozwoju Lokalnego – NAJWIEKSZE I NAJWAŻNIEJSZE wydarzenie on-line. Już 23 kwietnia będziemy rozmawiać o własnych zasobach miast, które można uruchomić i lepiej wykorzystać dla rozwoju gospodarczego.
Związek Miast Polskich przedstawi m.in.:
✅ wyniki badań dotyczące planów młodzieży z małych i średnich miast, która wejdzie niebawem na rynek pracy,
✅ niepublikowane wcześniej dane dotyczące aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy.
Czekamy na Was, link do transmisji https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/posts/1376237155901265
#ZMP #RozwójLokalny #SiłaMiast
„Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego”
23 kwietnia 2020, g.10.00.
Więcej informacji na https://www.facebook.com/events/270313310640770/
➖➖➖
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej bit.ly/RozwójLokalny.
 

Spotkanie z interesariuszami

28.02.2020 r. zorganizowano w naszym Urzędzie dwa spotkania z interesariuszami mające na celu zaangażowanie do współpracy przy budowie nowej ścieżki rozwoju miasta. Pierwszą grupę reprezentowali przedstawiciele instytucji publicznych, natomiast drugą grupę tworzyli przedstawiciele różnych grup społecznych (przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i klubów sportowych, a także osoby aktywnie działające na rzecz miasta). Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i liczymy na owocną współpracę w kolejnych etapach prac nad projektem pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”
 


 
1 2 3 4

Narzędzia i usługi