• Temperatura 14oC
  • Ciśnienie 997.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Aktualności

Zaproszenie na Ogólnopolskie Konsultacje Środowiskowe MOTORYZACJA I ELEKTROMOBILNOŚĆ

Firma nagrodzona

Gratulacje dla firmy Ollen-POL z okazji zajęcia I miejsca w plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie

Pomoc dla przedsiębiorców

INFORMACJA
 
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wywołaną wirusem COVID-19,  do Urzędu Miejskiego wpłynęło 79 wniosków od przedsiębiorców  w sprawie udzielenia ulgi podatkowej w podatku od nieruchomości.
Na dzień 09 grudnia 2020 r. zostało rozpatrzonych 76 wniosków.
Propozycje Żarskiego Wsparcia Przedsiębiorców są  podane do publicznej wiadomości na stronie miasta: www.zary.pl.
 
Uwzględniając wytyczne Ministerstwa Finansów oraz pomoc przedsiębiorcom, która jest priorytetem dla władz miasta, ulgi udzielane są na indywidualny wniosek i oparte na bieżącej weryfikacji ich zasadności skorzystania bez konieczności ich wzywania do przedłożenia potwierdzających dokumentów w okresie późniejszym, co znacznie ułatwia procedury postępowania, które i tak są wymagane przez Ministerstwo Finansów.
 
Z uwagi na dalsze obostrzenia wprowadzone decyzjami Rządu RP, przedsiębiorcy nadal mogą składać wnioski w sprawie udzielania ulg podatkowych.
 
W przypadku pytań prosi się kontakt telefoniczny pod nr tel. 68 4708 301 z Naczelnikiem Wydziału Podatków i Opłat I.Pawlik.

Spotkanie wigilijne

Społeczna Rada Przedsiębiorców spotkała się 19 grudnia br. przy wigilijnym stole w ratuszu.
     

„Pakiet dla miast średnich” – nowe nabory dla przedsiębiorców w ramach POIR w 2019 r.

   20 lutego 2019 r. został ogłoszony konkurs dedykowany miastom średnim, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Przedsiębiorcy inwestujący w miastach średnich województwa lubuskiego, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych (Słubice, Międzyrzecz, Świebodzin, Nowa Sól, Żary i Żagań), mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji. Czeka na nich 550 mln zł w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój w konkursie w ramach Poddziałania 3.2.1 POIR „Badania na rynek”. Nabór prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
   W odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców od tego roku zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów.
Nowością jest zniesienie limitu maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł. Kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 mln zł do 1 mln zł. Rozszerza się także katalog wsparcia. Włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.
Na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju można znaleźć informację o zmienionych kryteriach naboru wniosków, umożliwiających uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców:
   Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie:

Wizyta w firmie Metal Makowska

Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary odwiedziła dzisiaj firmę Metal Makowska na ul. Wapiennej w Żarach. Rozmowa upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Poruszano tematy gospodarcze miasta, a w szczególności sprawy dotyczące przedsiębiorców.
 
 

Żarskie firmy nagrodzone

W piątek 12 kwietnia br. w ratuszu odbyło się spotkanie z firmami – laureatami  nagród gospodarczych. Nagrodzone firmy to:
DIAMENTY FORBESA 2019
URBAN POLSKA Sp. z o.o.
MAGDA Kazimierz Spurek, Elżbieta Spurek sp. j.
 
GAZELE BIZNESU 2018
RELPOL S.A.
M&J Sp. z o.o.
MAGOREX Sp. z o.o. sp. k.
MALTA Sp. z o.o.
Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn SPOMASZ S.A.
 
Serdecznie gratulujemy!!!

Spotkanie Zarządu

W dniu 30 maja odbył się spotkanie zarządu społecznej rady przedsiębiorców. Na którym omawiano sprawy organizacyjne dotyczące rady.  

II Kadencja SRP

W dniu 13 czerwca 2019r. na Zebraniu Ogólnym Członków Społecznej Rady Przedsiębiorców został wybrany zarząd II kadencji.
Skład Zarządu Społecznej Rady Przedsiębiorców na lata 2019 – 2023.
Prezes – Grażyna Bar
Wiceprezes – Jolanta Tomalak
Sekretarz – Elżbieta Husar - Pietrzak
 

Orły przedsiębiorczości dla EXIMPORT

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 7

Narzdzia i usugi