• Temperatura 20oC
  • Ciśnienie 1007.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

Posprzątali las

20 września uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach brali udział w akcji „SprzątaMY”, której organizatorem jest Nadleśnictwo Lipinki Łużyckie.
czytaj dalej

Polsko – Niemiecki Obóz Taneczny Nowy Dworek 2019

   Po raz kolejny Klub Tańca Sportowego „Piruet” był organizatorem wakacyjnego obozu tanecznego.
   Od 7 do 14 lipca 2019 roku, 28 dziewcząt z Żar i 14 z Weiswasser  trenowało i wypoczywało nad Jeziorem Paklicko Wielkie  w Nowym Dworku.  Dwa razy dziennie odbywały się specjalistyczne zajęcia z tańca współczesnego, baletu i akrobatyki prowadzone przez tancerkę zawodową Maję Lewicką  oraz instruktorów pracujących na co dzień w KTS „Piruet” Kamilę Olczyk i Patrycję Wesołowską. 
   W czasie wolnym od treningów tancerki poznawały uroki Pojezierza Lubuskiego uczestnicząc w wycieczkach do Świebodzina i  Łagowa. W trakcie wycieczki rowerowej dziewczęta  odwiedziły dawne Opactwo Cystersów w Gościkowie – Paradyżu.  Jednymi z ciekawszych atrakcji była wycieczka kajakami i rowerami wodnymi po jeziorze oraz ognisko integracyjne. 
   W trakcie obozu dziewczęta z Polski i Niemiec miały okazję do zawiązania przyjaźni, doskonalenia komunikacji językowej oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie tańca współczesnego.  Umiejętności i choreografie wypracowane na obozie z pewnością przydadzą się w czasie przygotowań do występów na przyszłych  festiwalach i przeglądach tanecznych.
   Projekt  był  finansowany z Euroregionu „Sprew-Nysa-Bóbr” w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020 oraz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
 
 
 

Laureatka z konkursu przedmiotowego – SP Nr 2

Malwina Smarzyńska - uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach została laureatką Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród 148 finalistów z języka polskiego z całego województwa tylko 23 uzyskało tytuł laureata, w tym Malwina, która przygotowywała się do konkursu pod opieką pani Jolanty Błażków, nauczycielki języka polskiego w żarskiej Dwójce. Uczennica zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu, z którego uzyskała tytuł laureata. Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych odbędzie się 3 kwietnia w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości odbierze z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty stosowne zaświadczenie i nagrodę.

Finaliści konkursów przedmiotowych - SP Nr 2

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zostali finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Damian Kaszubski z języka angielskiego, Natalia Gutowska z języka polskiego, Szymon Wełna z matematyki. W konkursie z języka angielskiego wystartowało 536 uczniów z całego województwa. Do kolejnego etapu przeszło 79 osób, w tym Damian. Uczeń przygotowywał się pod okiem pani Anny Forys-Roszak. W konkursie z języka polskiego wzięło udział 809 uczniów z całego województwa. Do finału przeszło 148 osób, w tym Natalia. Uczennica przygotowywała się pod okiem pani Jolanty Błażków. Z matematyki w etapie rejonowym wystartowało 660 uczniów z lubuskiego, natomiast do finału zakwalifikowało się 124 uczniów, w tym Szymon, który przygotowywał się pod okiem pana Sławomira Muzyki.

Wicemistrzowie powiatu -SP nr 2”

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zdobyły srebrne medale w Drużynowych Biegach Przełajowych Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody odbyły się 28 marca w Lipinkach Łużyckich Dziewczyny z żarskiej Dwójki wywalczyły również awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już 5.04.2019 w Babimoście. Oto wicemistrzynie powiatu: Wiktoria Niekało, Natalia Śmigasiewicz, Magdalena Baranowska, Iga Ognik, Maja Zboralska i Martyna Matysiak. Zawodniczki trenowały pod okiem pani Violetty Kępińskiej.

Akcja wolontariuszy w SP nr 2

W sobotę 30 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach uczestniczyli w kolejnej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Tak Pomagam”. Pod opieką nauczycieli i opiekunów uczniowie zbierali żywność w sklepie: „NETTO” oraz „BIEDRONKA” przy ulicy Okrzei. Rozdawali ulotki, pakowali zakupione artykuły spożywcze oraz informowali klientów o zbiórce i jej celach. Zapraszali także do zakupu produktów o długoterminowej ważności przeznaczonych dla rodzin potrzebujących. Dzieci pracowały społecznie w kilkuosobowych grupach od rana do godziny 16:00. Zebrane produkty zostały przekazane do Parafialnego Zespołu Caritas i tam zostaną rozdysponowane dla rodzin.  - Podziękowania kieruję przede wszystkim do uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas, którzy poświęcają swój wolny czas. Serdecznie dziękujemy również wspierającym nas niezawodnie nauczycielom, którzy sprawują tu opiekę społecznie. Kto szczerze daje, ten podwójnie otrzymuje. Zasiane dobro kiedyś zaprocentuje i przyniesie owoce. Jeżeli nie okazujemy sobie życzliwości wzajemnie, to samowystarczalność nie ma sensu sama w sobie - mówi pan Wiesław Leńczuk, opiekun SKC i koordynator akcji.
 

Wymiana polsko – niemiecka w SP nr 2

Dnia 26 marca 2019r. uczniowie klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach spotkali się w Stacji Młodych Odkrywców i Techników w Weisswasser z uczniami klasy piątej z Landau-Gimnazjum z Weisswasser. Tematem spotkania były smartfony i ich znaczenie w dzisiejszym życiu. Uczniowie mieli zajęcia w grupach mieszanych na temat przydatności smartfonów, ich negatywnego działania oraz na temat ekologii. Oprócz tego spędzali czas na świeżym powietrzu przy ognisku oraz na zabawach integracyjnych. Projekt został sfinansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży oraz przez rodziców. Opiekunkami grupy były pani Katarzyna Ruchniewicz i pani Monika Sado.
 

Powitali wiosnę w makijażu!

Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Żarach obfitował w wiele atrakcji i był bardzo kolorowy! Dziewczynki z klas starszych miały okazję uczyć się wykonywania profesjonalnego makijażu pod okiem Pani Dominiki Seredy- Trofińskiej, a chłopcy mogli spożytkować swoje pokłady energii podczas treningu Muay Thai prowadzonego przez Pana Dawida Poloka. Ponadto na wniosek Samorządu Uczniowskiego Dzień Wiosny był wolny od zakazów, bowiem uczniowie mogli korzystać z telefonów komórkowych i przyjść do szkoły w makijażu. Szkoda, że Dzień Wiosny jest tylko raz w roku, ponieważ wszyscy się dobrze bawili i ciężko było po takich atrakcjach wrócić na lekcje. - Pragniemy bardzo podziękować naszym gościom prowadzącym warsztaty, które cieszyły się ogromnym powodzeniem! Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się powtórzyć te zajęcia! – mówi pani Adrianna Wrona-Dobek – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Okazja do nawiązania nowych przyjaźni – SP nr 2

19 marca 2019 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Żar i uczniowie z Landau-Gimnazjum z Weißwasser (Niemcy) spotkali się u sąsiadów zza Nysy w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Tematem spotkania było: „Sport to zdrowie”. Polscy uczniowie zwiedzili niemiecką szkołę, razem wzięli udział w zajęciach sportowych. Rywalizowali w grupach mieszanych. Następnie wykonywali z gliny figurki wiosennych ptaków. Po wspólnym obiedzie razem poznawali miasto. Wyjazd był bardzo udany, przyczynił się do przełamania barier oraz nawiązania przyjaźni. Opiekunkami grupy polskiej były pani Katarzyna Ruchniewicz i pani Monika Sado.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żarach

5 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Żarach uroczyście obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Inicjatywa ta miała na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. - Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodziliśmy 5 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem” – mówi koordynator DBI, nauczyciel informatyki Tomasz Chmielewski. Tego dnia uczniowie do szkoły przybyli ubrani na niebiesko. Kolor ten miał na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z cyberprzemocą. Na każdej przerwie, na głównym holu, podziwiano wystawę przygotowaną przez uczniów wszystkich klasy oraz multimedialne pokazy. Najmłodsi zaprezentowali galerię rysunków przedstawiających Bezpieczny Internetowy Świat, a klasy starsze wystawiły do konkursu Strażników Internetu i Cyber Bezpieczne Plakaty. Nie zapomniano również o dorosłych. Każdy nauczyciel i rodzic otrzymał tematyczny zestaw materiałów edukacyjnych o bezpieczeństwie w sieci i metodach walki z cyberprzestępczością. Podsumowaniem dnia było spotkanie uczniów z pracownikiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością.
1 2 3 4 5 6 ... 9

Narzędzia i usługi