• Temperatura 19oC
  • Ciśnienie 1007.3 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

RELACJE

27 Finał WOŚP w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Żarach

Od dwudziestu lat nasze przedszkole nosi imię Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
13 stycznia 2019 r., już po raz kolejny przedszkole było przygotowane do kolejnego finału. Tym razem graliśmy dla dzieci małych bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Koncert rozpoczęto o godz,.12.00, pani dyrektor Jolanta Baworowska oficjalnie zaprosiła na orkiestrowe granie. Koncert poprowadziły panie Beata Szumańska i Inez Tofil. Na początku wystąpił personel przedszkola z piosenką „Wszyscy razem”. Następnie wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, które do swoich występów przygotowywały się od kilku tygodni. W koncercie wzięły udział dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: MP2, MP7, MP8, MP10. Jak co roku, nie zabrakło pokazów Karate, w wykonaniu uczniów Szkoły Karate Kontra, prowadzonej przez pana Sebastiana Końcowika. Swoje umiejętności zaprezentowali także absolwenci naszego przedszkola – Alicja  Ksiuk z koncertem wokalnym i Kacper Kowalczyk z koncertem gitarowym. Między występami artystycznymi odbywały się gorące licytacje owsiankowych gadżetów. Ofiarodawcami gadżetów na licytacje i do orkiestrowego sklepiku byli: Fundacja WOŚP, Albinowska Adrianna- Szkoła Językowa OXFORD, Bartocha Aneta i Andrzej, Baworowska Jolanta, Bednarz- Paszkowska Marta, Biskowska Katarzyna, Babcia Szymańczyk Leny, Cichocka Barbara, Corn Wojciech, Czajkowski Marek, Czarnecki Zbigniew, Jaskulska Anna, Karpińska Beata, Kołodziej Elżbieta, Koszela Katarzyna, Ostrowska Elżbieta, Pisarscy Beata, Jacek, Przedwojski Marek, Karl-Esser Jadwiga, Sawicki Marcin, Bartek Firma „ GLOBI”, Styś Danuta, Świdkiewicz Katarzyna, Stodulska Paulina, Szumańska Beata, Ślawscy Anna, Eugeniusz, Warsztaty terapii Zajęciowej w Żarach, Wilczyńska- Szuter Ewa, Zaworscy Anna i Przemysław, Zofia Solińska. Tak, jak w latach ubiegłych – w organizacji Finału ogromnie pomógł nam pan Wojciech Andruszkiewicz z Firmy Balonowy Świat. W zbieraniu pieniędzy dla Fundacji wsparli nas wolontariusze (absolwenci naszego przedszkola) kwestujący na mieście. W przedszkolnej kawiarence można było się napić kawy, herbaty, spróbować świeżo wyciskanych soków oraz delektować się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców. Składamy im gorące podziękowanie.
27 Finał WOŚP zakończyliśmy przedstawieniem teatralnym w wykonaniu pracowników przedszkola pt. „Kopciuszek”. Dzięki gorącym sercom, ogromnemu zaangażowaniu oraz chęci pomocy potrzebującym 27 finał uważamy za bardzo udany!!! Zebraliśmy 27 648,28 zł, razem będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!!! SIEMA!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTÓW

   17 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Żarach odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów. Klasy pierwsze przygotowały na tę okazję program artystyczny. Recytując wiersze i śpiewając piosenki, opowiedzieli o sobie i o swoich oczekiwaniach związanych ze szkołą. Po przedstawieniu nastąpiła najważniejsza część uroczystości - ślubowanie. W obecności starszych kolegów, nauczycieli i rodziców wypowiedzieli słowa przysięgi. Następnie Pani Dyrektor Marzena Mosakowska - Wrona pasowała dzieci na uczniów poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dużym ołówkiem, który jest znaczącym atrybutem tego ceremoniału. Na zakończenie klasy pierwsze otrzymały upominki i udały się wraz z wychowawcami do swoich gabinetów na wspólny poczęstunek. Uroczystość została przygotowana pod czujnym okiem wychowawców: pani Monika Sado i pani Elżbiety Wolniakowskiej.

Nocka w SP 1 w Żarach z okazji Dnia Chłopaka

W piątek, 28 września 2018 r., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach nocka dla wszystkich chętnych chłopców z klas V-VIII.
Spotkanie rozpoczęła p. Dyrektor Agnieszka Ropska, głos zabrał także p. Zbigniew Zdzitowiecki, przewodniczący Rady Rodziców oraz p. Marzena Bałdyga, opiekunka SU. Pani Dyrektor podarowała zebranym trzy pudełka cukierków. Opiekunami dzieci byli nauczyciele: p. Marzena Bałdyga, p. Aleksandra Witkowska, p. Sławomir Pawłowicz oraz p. Piotr Pałac.
W ciągu dwunastu godzin spędzonych w szkole nie mogło być mowy o nudzie, uczniowie:
•             obejrzeli mecz piłki siatkowej Polska-Włochy,
•             rozegrali szereg pojedynków w tenisa stołowego,
•             pojedynkowali się także na komputerach,
•             wykazywali się swoimi umiejętnościami w sali gimnastycznej,
•             uczyli się belgijki,
•             obejrzeli dwa filmy.
Nad przebiegiem imprezy czuwały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które uczyły chłopców pięknego tańca – belgijki.
Nocki w SP 1 w Żarach to nie tylko wspaniała zabawa, lecz również okazja do poznania się, integracji, do bycia razem.

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach laureatkami „Lubuskiego Konkursu Literackiego” Uniwersytetu Zielonogórskiego

We wtorek, 18 września 2018 r., w Campusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się III finał „Lubuskiego Konkursu Literackiego”.
Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac, z całego województwa aż 350. Do tytułu laureata wybrano autorów 50 prac. (20 w kategorii 9-13 lat, 20 w kategorii 14-16 lat i 10 w kategorii 17-20 lat). Wszystkie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach – Weronika Zawadzka z kl. IV a (podopieczna p. Grażyny Ćwikły), Magda Nowacka z kl. V b (podopieczna p. Edyty Talarowskiej), Zuzia Nowacka z kl. VI c (podopieczna p. Piotra Pałaca) i Martyna Kusyk z kl. III a gimnazjum (podopieczna p. Iwony Mączkowskiej) zostały laureatkami.
Dodatkowo w każdej kategorii przyznano trzy nagradzane miejsca. W kategorii 14-16 lat Martyna Kusyk z kl. III gim zajęła II miejsce!
Uczniowie brali udział w warsztatach z pracownikami Instytutu Filologii Polskiej UZ na temat tworzenia bohatera literackiego. Wszyscy laureaci otrzymali książki, w których zostały umieszczone ich opowiadania.

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żarach

W piątek, 7 września 2018 r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach uczniowie klas ósmych czytali młodszym koleżankom i kolegom PRZEDWIOŚNIE Stefana Żeromskiego.
Tego dnia w całej Polsce czytano fragmenty powieści Żeromskiego w ramach akcji społecznej propagującej znajomość literatury polskiej - "Narodowe Czytanie".
Inicjatorkami Narodowego Czytania w SP nr 1 były panie bibliotekarki: Izabela Olszańska oraz Anna Andrukiewicz. Zachęcamy wszystkich do czytania: "Kto czyta książki, żyje podwójnie" (Umberto Eco).

Srebrne ratowniczki

Anna Wardak i Wiktoria Niekało zajęły drugie miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 17 maja w Parku Krasnala w Nowej Soli. W zawodach wzięły udział pięć dwuosobowych drużyn (zwycięzców zawodów rejonowych). Młodzi ratownicy musieli wykazać się wiedzą i praktyką udzielania pierwszej pomocy na sześciu stanowiskach m.in.  wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową topielcowi, zabezpieczając ciało obce przy upadku z roweru czy zabezpieczając kończynę po odcięciu oraz rozwiązując test wiedzy na temat CK i PCK. Drużynę z żarskiej Dwójki przygotowały pani Violetta Kępińska opiekun SK PCK i Pani Irena Cendry pielęgniarka w SP nr 2 w Żarach.
Na zdjęciu (od lewej): Anna Wardak, pani Violetta Kępińska i Wiktoria Niekało.

NAGRODZONY W KONKURSIE

Szymon Wełna – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zajął III miejsce Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego "Master of English" w ramach Macmillan Primary School Tournament zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Konkurs odbył się 23 maja w żarskiej Jedynce. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z 5 szkół żarskich. Test składał się  z dwóch części: 1 część sprawdzała znajomość słownictwa i struktur gramatycznych, natomiast druga część obejmowała zadania na zrozumienie tekstu czytanego. Uczeń z żarskiej Dwójki w nagrodę otrzymał bon, który może wykorzystać na naukę języka angielskiego w Szkole Języków Obcych w Żarach. Do konkursu przygotowywał się pod opieką pani Anny Forys- Roszak, nauczycielki języka angielskiego.

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM
17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 8 im. B. Chrobrego w Żarach odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym".          
W zawodach uczestniczyło 9 drużyn z terenu miasta – 6 szkół podstawowych i 3 gimnazjalne. Bardzo dobre wyniki uczestników sprawiły, że nasze miasto na etapie powiatowym reprezentować będą 3 drużyny ze szkół podstawowych:
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. F. Chopina w Żarach
- Szkoła Podstawowa nr 8 im. B. Chrobrego w Żarach
- Społeczna Szkoła Podstawowa w Żarach
oraz oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 8 im. B. Chrobrego w  Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

FINALISTKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zostały finalistkami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Oliwia Świgoń z języka angielskiego, natomiast Julia Korochoda z języka polskiego. W konkursie z języka angielskiego wystartowało 412 uczniów z całego województwa. Do kolejnego etapu przeszło 45 osób, w tym Oliwia. Dziewczyna przygotowywała się pod okiem pani Anny Forys-Roszak. W konkursie z języka polskiego wzięło udział 723 uczniów z całego województwa. Do finału przeszło 82 osoby, w tym Julia. Uczennica przygotowywała się pod okiem pani Jolanty Błażków. Dziewczyny powalczą o tytuł laureata w maju. Trzymamy za nie kciuki!

DZIENNIKARZE "KURIERA DWÓJKI" LIDERAMI WŚRÓD SZKOLNYCH MEDIÓW

Młodzi dziennikarze z redakcji gazetki „Kurier Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zajęli pierwsze miejsce w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza Gazeta” zorganizowanego przez Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci Młodzieży w Katowicach. W konkursie wzięło udział ponad 100 szkolnych redakcji z całej Polski ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedszkoli i szkół specjalnych. Finał odbył się 13 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Jury nagrodziło 13 redakcji szkolnych. Gazetka „Kurier Dwójki” zyskała uznanie w oczach jurorów. Młodzi dziennikarze z żarskiej Dwójki tworzą szkolne czasopismo, które od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Redakcja istnieje od 2005 roku, obecnie liczy około 20 redaktorów, a opiekunką od początku istnienia gazety jest pani Jolanta Błażków, nauczycielka języka polskiego. Dziennikarze „Kuriera Dwójki” mają na swoim koncie wiele sukcesów na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Kilkakrotnie otrzymali tytuł „Mistrza Pismaków” i tytuł Srebrnego Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych „MAM.Forum Pismaków”. Rokrocznie zajmują pierwsze miejsca w Konkursie na Najlepszą Gazetkę Województwa Lubuskiego. Gazetka od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych gazetek w Polsce i w województwie.
1 2 3 4 5 6 ... 9

Narzędzia i usługi