SPORT

  • 24-01-2018

UDANY START ZAPAŚNIKÓW AGROSU W DANII

   Zapaśnicy żarskiego Agrosu rywalizowali w Kolding (Dania). Turniej z udziałem zawodników z Danii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Czech i  naszych mocarzy odbył się w 20.01.2018
   W przed dzień turnieju głównego – KOLDING CUP 2018,  kadeci i młodzicy Agrosu wzięli udział w towarzyskim turnieju drużynowym.  Walczyli z reprezentacją Danii i klubem z Utrechtu (Holandia). Stoczone sparingi zaprocentowały już następnego dnia.  W turnieju KOLDING CUP 2018, zapaśnicy Agrosu walczyli bardzo dobrze i w ocenie trenerów pokazali, że stać ich na rywalizacje z najlepszymi w Europie. Swoje kategorie wagowe wygrali, zdobywając złote medale : Aleksander Płatek (85 kg) i Jan Suszka (59 kg). Medale Srebrne zdobyli: Mikołaj Leń (46kg), Igor Krasowski (69 kg) i Piotr Siwak (100kg). Z brązowymi medalami wrócili do Żar, Jakub Płatek (76 kg) i  Kacper Łyskawiński (69 kg).  Na czwartym miejscu uplasował się Igor Durski (59kg),  V m. zajął Hubert Zakrzewski, a Antoni Harenda został sklasyfikowany na VIII m w kategorii wagowej do 42 kg.
   Turniej w Kolding, to kolejny udany start kontrolny zapaśników żarskiego Agrosu. W ocenie trenera Artura Mikołajczyka, systematyczna praca treningowa przynosi efekty.  Starty w silnie obsadzonych turniejach pokazują, że stać młodzież Agrosu, na walkę o kolejne medale, w najważniejszych startach krajowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją