SPORT

  • 19-02-2018

MLKS AGROS Żary – bez pracy nie ma kołaczy !

         Ferie, feriami, ale żarskie zapaśniczki nie próżnują !! Podopieczne trenera Ryszarda Dynowskiego znakomicie spisały się podczas Międzynarodowego Turnieju zapaśniczego w Bielawie (17.02). 250 zawodników z 25 klubów, a nasze wojowniczki z trzema złotymi medalami i dwoma srebrnymi!!
Złoto dla Agrosu zdobyły :Maja Majdańska, Nikola Drozdek i Oliwia Charchalis. Medale srebrne zdobyły Martyna Gabryl i Martyna Żuk. Magda Buczel i Wiktoria Niewrzędowska jeszcze bez medali, ale zdobyły sporo nowych, zapaśniczych doświadczeń.
         Jak widać zawodniczki i zawodnicy żarskiego Agrosu, dzięki swojej ciężkiej pracy treningowej, systematycznie osiągąją bardzo dobre wyniki w rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim i miedzynarodowym. Efektem pracy zawodników żarskiego Agrosu w ubiegłym sezonie jest zajęcia przez Agros Żary, VII miejsca w województwie lubuskim w  punktacji systemu współzawodnictwa  sportu dzieci i młodzieży.
 W  Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyła się uroczystość podsumowująca współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za 2017 rok.
Na siódmej pozycji wśród wszystkich klubów województwa lubuskiego uplasował się żarski MLKS Agros. To najwyżej sklasyfikowany klub naszego miasta w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Wśród wyróżnionych, podczas uroczystości podsumowania współzawodnictwa dzieci i młodzieży, byli również przedstawiciele żarskiego Agrosu. Wyróżnienie Lubuskiej Federacji Sportu otrzymali  trener odpowiedzialny za szkolenie chłopców w żarskim klubie, trener Artur Mikołajczyk oraz brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017, Aleksander Płatek, członek kadry narodowej kadetów, kandydat na Mistrzostwa Europy 2018. Nagrodę dla żarskich zapaśników odebrał Prezes MLKS Agros Żary - Damian Fedorowicz. Wyróżnienie za zajęcie V miejsca w punktacji Gmin odebrał wice Burmistrz miasta Żary, p. Olaf Napiórkowski.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją