STRAŻ MIEJSKA ŻARY

  • 15-09-2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Żarach

W dniach 16-22 września 2020 r. w Żarach po raz 13-ty będziemy uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja upływa pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” Głównym celem obchodów jest zachęcenie człowieka do wybierania alternatywnych do samochodu ekologicznych  form transportu, skutkujących zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza, poziomu hałasu jak również do zmiany niekorzystnych przyzwyczajeń dla kondycji fizycznej, związanych z używaniem samochodu.
Dążąc wspólnie do poprawy jakości stanu środowiska naturalnego, w ramach obchodów ETZT  zapraszamy do uczestnictwa mieszkańców w dniach:
 
18 września (piątek)
 w godz. 10:00-14:00 Komenda Powiatowa Policji w Żarach znakowanie  rowerów. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości i dokument zakupu roweru.
 
20 września (niedziela)
godz. 15:00 z PTTK „Od wieży wartowniczej do wieży gen. Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego”- wycieczka piesza spod siedziby PTTK, pl. Wyszyńskiego 11.
 
21 września (poniedziałek)
 godz. 10:00 z PTTK spacer po parku oraz ćwiczenia dla mamy z dzieckiem i wózkiem - park przy Alei Jana Pawła II (zbiórka przy pawilonie muzycznym).
 
22 września (wtorek) „Dzień bez samochodu”
w godz. 10:00-13:00 w Rynku przed siedzibą Urzędu Miejskiego w ustawionym namiocie, Straż Miejska przygotowała gadżety odblaskowe dla mieszkańców korzystających w tym dniu ze środków transportu alternatywnych do samochodu, w szczególności dla kierowców, którzy okażą prawo jazdy i aktualny dowód rejestracyjny pojazdu.  Będzie okazja do tematycznej rozmowy ze strażnikami.
godz. 11:00 w Rynku koło siedziby Urzędu Miejskiego - z PTTK  „Poznajemy żarskie rowery miejskie”.
 
W dniu 22 września, w godzinach kursowania miejskich linii autobusowych- bezpłatna  komunikacja publiczna.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją