• Temperatura 12oC
  • Ciśnienie 983.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Żary, tu chcę żyć !!! - Program Rozwój Lokalny

Spotkanie konsultacyjne dotyczące problemów gospodarki, zagospodarowania przestrzennego i komunikacji

03.06.2020 odbyły się ostatnie warsztaty dyskusyjne dotyczące zdiagnozowanych problemów w ramach naszego projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Omówione zostały drzewa problemów gospodarki przestrzennej, komunikacji i gospodarki. Gościliśmy przedstawicieli z GDDKiA, z branży deweloperskiej, Fundacji Przedsiębiorczość, a także przedstawicieli żarskich przedsiębiorstw.
Spotkania poprowadził Kierownik Projektu Olaf Napiórkowski wraz z członkami Zespołu Miejskiego ds. Projektu.
Niebawem przedstawimy Państwu zdefiniowane wspólnie z interesariuszami problemy we wszystkich obszarach.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i deklarację dalszej współpracy.
Oczywiście to jeszcze nie koniec...

Spotkanie z młodzieżą

01.06.2020 r. gościliśmy żarską młodzież, z którą omówiliśmy wyniki przeprowadzonych ankiet wśród uczniów ostatnich klas szkół średni. Podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami w zakresie kultury, zatrudnienia oraz edukacji w naszym mieście, które wpłynęły by na atrakcyjność Żar dla młodego pokolenia.

Konsultacje społeczne - problematyka Smart City i ochrony środowiska w mieście

29.05.2020 r. przeprowadziliśmy kolejne warsztaty z przedstawicielami różnych grup społecznych w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Tym razem skupiliśmy się na problematyce związanej z wdrożeniem inteligentnych rozwiązań w mieście i ochronie środowiska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i merytoryczną dyskusję.
  

Ankieta dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo - przedsiębiorcy!
 
Miasto Żary aktywnie monitoruje sytuację w związku z koronawirusem (COVID-19) i dąży do minimalizowania skutków gospodarczych pandemii, dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w przygotowanej ankiecie https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=v3zqj9jav76zj7zkd9va9ujh, której celem jest uzyskanie wiedzy na temat wpływu epidemii koronawirusa na lokalną gospodarkę.
Za udzielenie odpowiedzi z góry bardzo dziękujemy!

Zaproszenie na kolejne SEMINARIUM "Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego"

Przed nami kolejna odsłona Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Już 4 i 5 czerwca zapraszamy na spotkanie dotyczące INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH.
Będziemy rozmawiać m.in. o tym 
▪ Jak dzięki inwestycjom mieszkaniowym rozruszać lokalną gospodarkę?
▪ Jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka mieszkaniowa w małym lub średnim mieście?
▪ Przyjrzymy się również przykładom z miast, w których podjęto się realizacji tego typu projektów: Miasto Kamienna Góra , Rybnik.eu - Miasto RybnikGmina KępiceDzień dobry w Kępnie.
 
@ZwiazekMiastPolskich przeprowadzi również debatę oksfordzką nt. znaczenia mieszkalnictwa małych i średnich miastach po epidemii COVID-19.
Seminarium i warsztaty odbywają się w pełni w trybie online, a udział jest bezpłatny.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 maja. Do dzieła! Zapraszamy też na transmisję online.
#ZMP #RozwójLokalny #SiłaMiast
 

Spotkania konsultacyjne z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”

Rozpoczęliśmy cykl spotkań konsultacyjnych z interesariuszami w ramach projektu pn.: „Żary, tu chcę żyć!!!”
22.05.2020 r. odbyły się dwa pierwsze spotkania, podczas których omówiono założenia projektu, w tym Program Rozwoju Instytucjonalnego. Zaprezentowaliśmy i doprecyzowaliśmy opracowane przez Zespół Miejski drzewa problemów w obszarze kultury oraz spraw społecznych. Już wkrótce kolejne warsztaty i mamy nadzieję, że będą one równie owocne. Niebawem podzielimy się z Państwem wynikami naszej pracy.
        
 

Podsumowanie ankiet: ogólnej dla mieszkańców, do przedsiębiorców, młodzieży i dotyczącej przedsiębiorczości

Szanowni Państwo,
przekazujemy Wam podsumowania czterech ankiet - ogólnej dla mieszkańców, do przedsiębiorców, młodzieży i dotyczącej przedsiębiorczości, które zostały przeprowadzone w programie „Rozwój Lokalny” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 . Cały projekt, który realizujemy pod nazwą „Żary, tu chcę żyć!!!” ma na celu wypracowanie nowej ścieżki rozwoju naszego miasta na następne 10-15 lat. Ideą projektu jest, aby był on współtworzony przez mieszkańców, przedsiębiorców, ludzi którzy związani są z Żarami.

Jeżeli chcecie Państwo podzielić się swoimi uwagami lub przemyśleniami, prosimy o przesyłanie na adres magdalena.peciuch @ um.zary.pl e-mail

Załączniki

Zaproszenie do udziału w seminarium

Zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 7 maja skoncentrujemy się na TRANSFORMACJI CYFROWEJ. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wdrożenie nowoczesnych technologii informacyjnych pomaga uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast. 
 
czytaj dalej

Seminarium nt.: „Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego” - ZAPIS WIDEO i PREZENTACJE

Szanowni Państwo,
Związek Miast Polskich opublikował na stronie http://www.miasta.pl/aktualnosci/wewnetrzne-potencjaly-rozwoju-gospodarczego-zapis-wideo-i-prezentacje retransmisję oraz prezentacje prelegentów seminarium nt.: „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Miast. Warto obejrzeć i zapoznać się z udostępnionymi materiałami.

Forum Rozwoju Lokalnego

 Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje wspierające przedsiębiorców i rozwój przedsiębiorczości oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na Forum Rozwoju Lokalnego – NAJWIEKSZE I NAJWAŻNIEJSZE wydarzenie on-line. Już 23 kwietnia będziemy rozmawiać o własnych zasobach miast, które można uruchomić i lepiej wykorzystać dla rozwoju gospodarczego.
Związek Miast Polskich przedstawi m.in.:
✅ wyniki badań dotyczące planów młodzieży z małych i średnich miast, która wejdzie niebawem na rynek pracy,
✅ niepublikowane wcześniej dane dotyczące aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy.
Czekamy na Was, link do transmisji https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/posts/1376237155901265
#ZMP #RozwójLokalny #SiłaMiast
„Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego”
23 kwietnia 2020, g.10.00.
Więcej informacji na https://www.facebook.com/events/270313310640770/
➖➖➖
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej bit.ly/RozwójLokalny.
 
1 2

Narzędzia i usługi

Kontakt - stopka

Urząd Miejski w Żarach

Urząd Miejski w Żarach
pl. Rynek 1-5 ; 68-200 Żary
miasto~@~um~.~zary~.~pl
tel. 68 470 83 00 ; fax. 68 470 83 86
www.zary.pl 
 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od 7.30 do 15.30
kasy:   poniedziałek  8.30 - 14.30
wtorek - piątek 8.00 - 14.00
 

Konta bankowe:

Konto:  PKO BP SA
              21 10205402 0000 0302 0313 9037
Konto opłaty skarbowej: 
              95 10205402 0000 0402 0374 1675
Urząd:   NIP: 928-10-02-069   REGON:  000526185
Gmina:  NIP: 928-20-77-626   REGON:  970770540
 
Przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Burmistrza lub Zastępców Burmistrza poniedziałek od 9.00 do 16.00
Sekretarz Gminy i Skarbnik Gminy przyjmują interesantów w godzinach pracy Urzędu.