• Temperatura 2oC
  • Ciśnienie 998.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Żary, tu chcę żyć !!! - Program Rozwój Lokalny

Konferencja DiverCITY 4

Wczoraj 22.09.2020 r. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarach z Wiceburmistrzem Olafem Napiórkowskim na czele, uczestniczyli w konferencji DiverCITY 4 będącej podsumowaniem i prezentacją efektów pracy grup warsztatowych oraz wniosków zebranych w ramach Komponentu badawczego Projektu. Zaprezentowano rozwiązania w 4 obszarach tematycznych (z zakresu mieszkalnictwa, dostępności, środowiska i polityki senioralnej) na podstawie doświadczeń i dobrych praktyk z Polski, Norwegii oraz Islandii.
  

Spotkanie z Doradcami Miast ze Związku Miast Polskich

Tydzień temu gościliśmy naszych Doradców Miast ze Związku Miast Polskich - Hannę Czernik, Krzysztofa Jonczyka oraz Grzegorza Romana, którym przedstawiliśmy zebrane pomysły mieszkańców i propozycję kierunku nowej ścieżki rozwoju.
  

165 pomysłów mieszkańców

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w naborze kart pomysłów do nowej ścieżki rozwoju naszego miasta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Obecnie Zespół Miejski jest w trakcie oceny pomysłów, a jest ich 165, co bardzo cieszy. Niebawem przedstawimy efekt naszej wspólnej pracy, a także wskażemy 3 najciekawsze pomysły, które zostaną nagrodzone tabletami. Dodatkowo spośród wszystkich autorów pomysłów rozlosujemy 10 pendrive Żarusiów. 
 
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej bit.ly/RozwójLokalny

Warsztaty „Analiza ryzyka” z Wiesławą Kwiatkowską ze Związku Miast Polskich

Nowa dawka wiedzy….
We wtorek 08.09.2020 r. mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w warsztatach poświęconych analizie ryzyka i adaptacji techniki zarządzania ryzykiem do procesu opracowywania Programu Rozwoju Lokalnego i Programu Rozwoju Instytucjonalnego w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem podzieliła się z nami Pani Wiesława Kwiatkowska – Doradca ze Związku Miast Polskich.
 

Zabierz głos w sprawie nowej ścieżki rozwoju Naszego miasta!

Wypowiedz się na temat nowych inwestycji lub działań  tych dużych jak i tych małych, które Twoim zdaniem powinny być zrealizowane w naszym mieście w perspektywie najbliższych 10 – 15, a nawet 20 lat.
czytaj dalej

Główne cele w budowaniu nowej ścieżki rozwoju Żar

Po konsultacji z mieszkańcami i Radą Rozwoju zdefiniowaliśmy główne cele w budowaniu nowej ścieżki rozwoju Naszego miasta.
Poniżej przedstawiamy Państwu efekty naszej wspólnej pracy:
czytaj dalej

Spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem – Senatorem RP i byłym Prezydentem Nowej Soli

Wczoraj w naszym mieście gościliśmy  Senatora RP i wieloletniego Prezydenta Nowej Soli – Wadima Tyszkiewicza. Senator podzielił się z nami swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem samorządowca i przedsiębiorcy. Podczas spotkania Wiceburmistrz miasta Żary Olaf Napiórkowski przedstawił mieszkańcom analizę porównawczą rozwoju naszych miast i miast podobnych w różnych aspektach, między innymi w zakresie konkurencyjności lokalnej gospodarki, dostępności komunikacyjnej, infrastruktury, finansów, rynku pracy, demografii i środowiska.
Spotkanie obyło się w związku z trwającymi pracami nad nową ścieżką rozwoju naszego miasta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Urząd przyjazny mieszkańcom – ankieta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”

Zmieniamy się dla Państwa i chcemy, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie. W tym celu, aby poznać potrzeby mieszkańców, przygotowaliśmy ankietę i zachęcamy do jej wypełnienia.
Ankieta dostępna jest pod adresem https://zary.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne lub w zakładce Ankiety i konsultacje społeczne.
Na wypełnione ankiety czekamy do dnia 17.08.2020 r.

Seminarium on-line "Marketing miasta"

27-28 sierpnia 2020 r. o godz.10.00 zapraszamy na siódme już spotkanie w ramach Forum Rozwoju Lokalnego - otwarte seminaria i warsztaty.
Tematem przewodnim będzie budowanie MARKI MIASTA.
 
Podczas seminarium i warsztatów dowiecie się m.in.
▪️ w jaki sposób można wykorzystać marketing terytorialny
w planowaniu rozwoju miasta? 
▪️  jakie doświadczenia w tym zakresie mają inne samorządy? 
▪️  jak tworzyć i wdrażać skuteczną strategię marketingową? 
▪️ jak mierzyć efekty takich działań?
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 24.08.2020 r.
 
Więcej informacji na bit.ly/VII_Seminarium_FRL

Spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem

Już 4 sierpnia 2020 r. godz. 12.00 zapraszamy do Folwarku na otwarte spotkanie z Senatorem RP oraz byłym Prezydentem Nowej Soli - Wadimem Tyszkiewiczem.  Porozmawiamy o samorządach, rozwoju miast, polityce i przyszłości. Bądźcie razem z nami!
1 ... 3 4 5 6 7

Narzdzia i usugi