• Temperatura -3oC
  • Ciśnienie 991.4 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Aktualności

Powrót do pracy

Zwolnienia ze składek ZUS jeszcze bardziej dostępne

Lubuskie Bony Wsparcia

Zapraszamy przedsiębiorców na konferencję prasową i webinarium dotyczące projektu: Lubuskie Bony Wsparcia.

Najnowszy Biznes Lubuski już jest! - pobierz e-wydanie

INFORMACJA

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wywołaną wirusem COVID-19,  do Urzędu Miejskiego wpłynęło 77 wniosków od przedsiębiorców  w sprawie udzielenia ulgi podatkowej w podatku od nieruchomości.
Na dzień 31 lipca 2020 r. zostało rozpatrzonych 60 wniosków.
Propozycje Żarskiego Wsparcia Przedsiębiorców są  podane do publicznej wiadomości na stronie miasta: www.zary.pl.
 
Uwzględniając wytyczne Ministerstwa Finansów oraz pomoc przedsiębiorcom, która jest priorytetem dla władz miasta, ulgi udzielane są na indywidualny wniosek i oparte na bieżącej weryfikacji ich zasadności skorzystania 
bez konieczności ich wzywania do przedłożenia potwierdzających dokumentów w okresie późniejszym, co znacznie ułatwia procedury postępowania,
które i tak są wymagane przez Ministerstwo Finansów.

Zaproszenie na Ogólnopolskie Konsultacje Środowiskowe MOTORYZACJA I ELEKTROMOBILNOŚĆ

Firma nagrodzona

Gratulacje dla firmy Ollen-POL z okazji zajęcia I miejsca w plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie

Pomoc dla przedsiębiorców

INFORMACJA
 
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wywołaną wirusem COVID-19,  do Urzędu Miejskiego wpłynęło 79 wniosków od przedsiębiorców  w sprawie udzielenia ulgi podatkowej w podatku od nieruchomości.
Na dzień 09 grudnia 2020 r. zostało rozpatrzonych 76 wniosków.
Propozycje Żarskiego Wsparcia Przedsiębiorców są  podane do publicznej wiadomości na stronie miasta: www.zary.pl.
 
Uwzględniając wytyczne Ministerstwa Finansów oraz pomoc przedsiębiorcom, która jest priorytetem dla władz miasta, ulgi udzielane są na indywidualny wniosek i oparte na bieżącej weryfikacji ich zasadności skorzystania bez konieczności ich wzywania do przedłożenia potwierdzających dokumentów w okresie późniejszym, co znacznie ułatwia procedury postępowania, które i tak są wymagane przez Ministerstwo Finansów.
 
Z uwagi na dalsze obostrzenia wprowadzone decyzjami Rządu RP, przedsiębiorcy nadal mogą składać wnioski w sprawie udzielania ulg podatkowych.
 
W przypadku pytań prosi się kontakt telefoniczny pod nr tel. 68 4708 301 z Naczelnikiem Wydziału Podatków i Opłat I.Pawlik.

Spotkanie wigilijne

Społeczna Rada Przedsiębiorców spotkała się 19 grudnia br. przy wigilijnym stole w ratuszu.
     

„Pakiet dla miast średnich” – nowe nabory dla przedsiębiorców w ramach POIR w 2019 r.

   20 lutego 2019 r. został ogłoszony konkurs dedykowany miastom średnim, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Przedsiębiorcy inwestujący w miastach średnich województwa lubuskiego, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych (Słubice, Międzyrzecz, Świebodzin, Nowa Sól, Żary i Żagań), mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji. Czeka na nich 550 mln zł w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój w konkursie w ramach Poddziałania 3.2.1 POIR „Badania na rynek”. Nabór prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
   W odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców od tego roku zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów.
Nowością jest zniesienie limitu maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł. Kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 mln zł do 1 mln zł. Rozszerza się także katalog wsparcia. Włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.
Na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju można znaleźć informację o zmienionych kryteriach naboru wniosków, umożliwiających uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców:
   Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie:
1 2 3 4 5 6 ... 8

Narzdzia i usugi