• Temperatura 8oC
  • Ciśnienie 1010.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Jubileusze małżeńskie

W dniu 26 listopada 2016r. odbyła się w sali widowiskowej „Luna” uroczystość „Jubileusze Małżeńskie”.
Jubilaci, którzy w roku bieżącym obchodzą swój Jubileusz małżeński otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
Odznaczenia te przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej a  z upoważnienia Prezydenta medale są wręczane mieszkańcom miasta Żary przez Burmistrz Żar Danutę Madej, mieszkańcom gminy Żary- przez Wójta Leszka Mrożka oraz mieszkańcom gminy Lipinki Łużyckie-przez Wójta Michała Morżaka. Wszystkich par było na uroczystości 41. Najwięcej par obchodziło 50-lecie pożycia (Złote Gody),
2 pary obchodziły jubileusz Diamentowych Godów a więc 60-lecie i 1 para Żelazne Gody – 65 lecie.
Jubilaci otrzymali  od władz swoich gmin upominki a uroczystość uświetnił występ gościa Pana Jacka Wójcickiego z zespołem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: Jubileusze małżeńskie 2017

Zapraszamy na kolejną prelekcję

Żarskie Mikołajki

Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych

Ćwiczenie "SERWAL-16"

W dniu 22 listopada Burmistrz Żar Danuta Madej oraz przedstawiciele Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Żarach uczestniczyli w ćwiczeniu pod kryptonimem "SERWAL-16" organizowanym przez 34  Brygadę Kawalerii Pancernej w Żaganiu.
Celem zaplanowanego na kilka dni ćwiczenia było nawiązanie współpracy cywilno-wojskowej z władzami trzech powiatów oraz realizacja scenariusza, który opracowano dla trzech miejscowości: Żar, Żagania i Iłowej. Założeniem w ćwiczeniu dla miasta Żary było przyjęcie ewakuowanych mieszkańców z gminy Iłowa. Podczas ćwiczeń zaprezentowano procedury na wypadek ewakuacji i przyjęcia ludności oraz wypracowano zasady współpracy między Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego z Iłowej i Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Ćwiczenie \\\"SERWAL-16\\\"

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych

Nominacja pracownika socjalnego MOPS w Żarach na Społecznika Roku 2016

Starszy pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach, Pani Monika Sosińska-Grzmil została nominowana jako Społecznik Roku 2016 w konkursie Wojewody Lubuskiego w kategorii “szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej”.
Dodatkowo zorganizowano konkurs na facebook-u, w którym można oddawać głosy w postaci polubienia - czyli tzw. lajka.
 
Kliknij tutaj https://www.facebook.com/spolecznikroku2016/photos/a.193056101130292.1073741828.191479051287997/223732578062644/?type=3&theater , aby można było oddać głos na Panią Monikę. Konkurs na facebooku trwa do 25-11-2016r !

Nowy Partner Żarskiej Karty Seniora

Von Promnitz Tour

Dzisiaj w ratuszu Burmistrz Żar Danuta Madej spotkała się z Richardem Dietrich ze Stanów Zjednoczonych, który jest organizatorem trasy koncertowej Von Promnitz Tour. Rozmawiano o bezpłatnych koncertach artystów z Ameryki w 2017 roku w Żarach.

Z wójtami i burmistrzami o wdrażaniu RPO

Burmistrz Żar Danuta Madej uczestniczyła w spotkania zarządu województwa i członków Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego - wójtami i burmistrzami. Tematem spotkania był stan wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz informacja o aktualnych i planowanych konkursach w ramach programu.

Narzędzia i usługi