• Temperatura 7oC
  • Ciśnienie 987 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Żarach

W dniach 16-22 września 2020 r. w Żarach po raz 13-ty będziemy uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja upływa pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” Głównym celem obchodów jest zachęcenie człowieka do wybierania alternatywnych do samochodu ekologicznych  form transportu, skutkujących zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza, poziomu hałasu jak również do zmiany niekorzystnych przyzwyczajeń dla kondycji fizycznej, związanych z używaniem samochodu.
czytaj dalej

Planujemy budżet miasta na 2021 rok

Szanowni Mieszkańcy, zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach "Planujemy budżet miasta na 2021 rok".

Bezpłatna Komunikacja Miejska 2020

Zawody wędkarskie

165 pomysłów mieszkańców

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w naborze kart pomysłów do nowej ścieżki rozwoju naszego miasta w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Obecnie Zespół Miejski jest w trakcie oceny pomysłów, a jest ich 165, co bardzo cieszy. Niebawem przedstawimy efekt naszej wspólnej pracy, a także wskażemy 3 najciekawsze pomysły, które zostaną nagrodzone tabletami. Dodatkowo spośród wszystkich autorów pomysłów rozlosujemy 10 pendrive Żarusiów. 
 
Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej bit.ly/RozwójLokalny

Handel przy cmentarzu

W okresie wszystkich świętych organizowane są przy ul.Szpitalnej w Żarach stoiska handlowe dla producentów i przedsiębiorców chcących prowadzić sprzedaż kwiatów i zniczy.
czytaj dalej

Podatki 2021

Szanowni Mieszkańcy!
 
Po wstępnych konsultacjach z szefami większości klubów radnych, skarbnikiem - Panią Joanną Wojak oraz moimi współpracownikami, podjęliśmy decyzję. W przyszłym roku nie będą podwyższane podatki od nieruchomości dla przedsiębiorców i mieszkańców, mimo około 4% inflacji. Takie stanowisko będziemy rekomendować Radzie Miejskiej.
Chcemy pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom przejść ten trudny czas pandemii, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie firm i całego miasta.
 
Danuta Madej
Burmistrz Miasta Żary

Przerwa w dostawie ciepłej wody w Żarach

Warsztaty „Analiza ryzyka” z Wiesławą Kwiatkowską ze Związku Miast Polskich

Nowa dawka wiedzy….
We wtorek 08.09.2020 r. mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w warsztatach poświęconych analizie ryzyka i adaptacji techniki zarządzania ryzykiem do procesu opracowywania Programu Rozwoju Lokalnego i Programu Rozwoju Instytucjonalnego w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. Swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem podzieliła się z nami Pani Wiesława Kwiatkowska – Doradca ze Związku Miast Polskich.
 

Drzewa młodych Żaran

1 2 3 4 5 6 ... 124

Narzędzia i usługi