• Temperatura 8oC
  • Ciśnienie 1010.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Gratulacje dla żarskiej firmy Opala Deweloper

Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej spotkała się z Panem Przemysławem Opalą prezesem żarskiej firmy Opala Deweloper Sp. z o.o. Sp. k., aby pogratulować zdobycia nagrody Lubuskiego Mistera Budowy i wyróżnień w kategorii budownictwa mieszkaniowego. W spotkaniu uczestniczył również Ireneusz Brzeziński Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Promocji. Sukcesy firmy to powód do dumy dla naszego miasta.
Gratulujemy jeszcze raz !

Rozlicz PIT w Żarach

Targ Śniadaniowy

Żarskie wsparcie branży gastronomicznej

Miasto Żary w najbliższym czasie szykuje kolejną pomoc dla przedsiębiorców, tym razem dla restauratorów, którzy są obecnie w bardzo trudnej sytuacji.
Dnia 26 stycznia 2021 roku weszły w życie przepisy, pozwalające na wprowadzenie uchwały zwalniającej  przedsiębiorców z opłaty, za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych  przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Dlatego przygotowaliśmy projekt takiej uchwały, która zostanie podjęta na najbliższej sesji rady.
Żarscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż alkoholu w lokalach gastronomicznych będą zwolnieni z opłaty II i III raty, za korzystanie z tych zezwoleń w 2021 roku. Natomiast Ci przedsiębiorcy, którzy wpłacili opłatę w całości za 2021 rok otrzymają zwrot części tej opłaty dotyczącej II i III raty.

Konkurs "ŻARSKA PISANKA Z RATUSZOWEJ WIEŻY"

Wnioski 500+

Od wczoraj można składać internetowe wnioski w ramach programu Rodzina 500+. Więcej informacji

ZASADY OD 1 LUTEGO 2021

Ankieta

Szanowni Mieszkańcy!
Chcąc podwyższać jakość świadczonych usług, przygotowaliśmy dla Państwa ankietę dotyczącą funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Żarach,
w formie online (link do ankiety) lub w formie papierowej. Ankietę w formie papierowej można wypełnić w Urzędzie Miejskim w Żarach  (wejście A,B i C).
Ankieta jest anonimowa, zachęcam do jej wypełniania.
 
Olga Boryń
Sekretarz Miasta Żary

Kondolencje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Żarach

29 FINAŁ WOŚP Żary, przeszedł do historii. W dwóch żarskich sztabach uzbieraliśmy ponad 105 tysięcy złotych. Dziękujemy każdemu - za każdą złotówkę, za dobre słowo, za serdeczność, za to, że byliśmy razem i zagraliśmy po raz kolejny. Do końca świata... i o jeden dzień dłużej! Żary, dzięki!
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 137

Narzędzia i usługi