• Temperatura 8oC
  • Ciśnienie 987.3 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Kolejne spotkanie ŻŻOF

Dzisiaj w żarskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Żarsko – Żagańskiego Obszaru Funkcjonalnego, w którym uczestniczyli Olaf Napiórkowski Wiceburmistrz Miasta Żary, Ireneusz Brzeziński Naczelnik Wydziału Promocji, Sebastian Kulesza Zastępca Burmistrza Miasta Żagań, Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary, Leszek Ochrymczuk Wójt Gminy Żagań, Paweł Lichtański Burmistrz Gminy Iłowa, Aldona Slipaczek – Jurek Sekretarz Gminy Iłowa. Podpisany został list intencyjny w sprawie realizacji 3 projektów: „Koncepcja ścieżek rowerowych ŻŻOF”, „Wspólna promocja turystyczna i gospodarcza ŻŻOF 2020-2023”, „Analiza instalacji OZE (wiatraki, panele fotowoltaiczne itp.) w ŻŻOF i ich wpływ na rozwój gospodarczy tego obszaru”. W trakcie spotkania rozmawiano również o możliwości realizacji wspólnych projektów w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027.

Sobota z historią

 

Informacja na temat programu szczepień przeciwko grypie osób powyżej 65 r. życia

Ulga dla posiadaczy kompostowników

Rok szkolny 2020

Miejska inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w Żarach odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 1. Życzymy jeszcze raz wszystkim bezpiecznego i owocnego powrotu do szkoły!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Witaj Szkoło!

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Aby zapewnić uczniom żarskich szkół bezpieczeństwo w drodze do szkoły, od dnia 24 sierpnia br. strażnicy miejscy prowadzą kontrole pod kątem prawidłowości oznakowania oraz stanu technicznego znaków drogowych i urządzeń zabezpieczających w okolicy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Kontrole związane są z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w szczególności w stosunku do pieszych - niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrole SM z pierwszym dzwonkiem będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w rejonie dróg prowadzących do szkół,  jak również wręczać gadżety z elementami odblaskowymi.

100-latka

Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary z odwiedzinami u Pani Marii Jasińskiej, która skończyła 100 lat. Jeszcze raz życzymy zdrowia i wielu powodów do uśmiechu.

Kondolencje

1 2 3 4 5 6 ... 124

Narzędzia i usługi