• Temperatura 8oC
  • Ciśnienie 1010.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Nowy Prezes KS Promień Żary

Pan Jerzy Styś objął funkcję Prezesa Klubu Sportowego Promień Żary.
Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary złożyła gratulacje i życzenia nowemu prezesowi.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego e-PUAP

V edycja programu wymiany pieców

Szczepienia

Szanowni Państwo!
 
Na naszej stronie internetowej jest zakładka https://www.zary.pl/PL/2942/SZCZEPIENIA_COVID-19/ w której znajdziecie Państwo informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Informacje będą uzupełniane.

Szczepienia

SZCZEPIENIA DLA SENIORÓW! JAK SIĘ MOŻNA ZAREJESTROWAĆ?
Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Żarska Kultura z nowym dyrektorem!

Informujemy, że konkurs na dyrektora Żarskiego Domu Kultury wygrał Pan Łukasz Matyjasek. Więcej informacji przeczytacie w artykule Mojej Gazety.

Wideokonferencja w sprawie szczepień

Wczoraj Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary wraz z innymi samorządowcami uczestniczyła w wideokonferencji z Wojewodą Lubuskim Panem Władysławem Dajczakiem. Spotkanie dotyczyło rozpoczynających się szczepień przeciwko COVID-19. Na terenie powiatu żarskiego uruchomionych jest 17 punktów szczepień. W naszym mieście są 3 punkty. W mieście wyznaczono koordynatora do spraw szczepień. O szczegółach będziemy Państwa informować na stronie internetowej, profilu Facebook oraz poprzez media.

Szczepienia przeciwko COVID-19

  
Ulotka pochodzi z serwisu internetowego www.gov.pl/web/szczepimysie
 
 
 
 
 
 
 
Szukasz więcej informacji? Wejdź TUTAJ

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
czytaj dalej

Narzędzia i usługi