• Temperatura 8oC
  • Ciśnienie 1010.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Rehabilitacja

Dotacje na zabytki

Dopłata do czynszu

Na mocy art. 24 pkt 7 ustawy z dnia 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz. U. z 2021r.  poz. 11) mieszkańcy naszego miasta mogą ubiegać się o dopłatę do czynszu.
czytaj dalej

Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia !

18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Nauczyciele mogą wykonać test PCR, w kierunku wykrycia koronawirusa w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Wystawa pt. "Żary od osady do miasta"

Wystawa pt. "Żary od osady do miasta" kończy projekt Revival realizowany wspólnie z partnerami z Dolnego Śląska i Saksonii.
czytaj dalej

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – terenów Centrum Miasta w Żarach

Karta „Żary Miasto Przyjazne Rodzinie”

Medal za zasługi dla Samorządu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego uhonorowało osoby szczególnie zasłużone w 30–letniej historii samorządu. Mając na uwadze ogromny wkład w budowanie lokalnej wspólnoty samorządowej, struktur administracyjnych oraz propagowania idei samorządności miasto Żary w ten sposób wyróżniło Panią Irenę Bartkowiak, byłą wieloletnią Sekretarz Miasta oraz Pana Ireneusza Brzezińskiego Naczelnika Wydziału Polityki Gospodarczej i Promocji. Osobom tym wręczono medal  30–lecia Samorządu Terytorialnego.

Budżet 2021

Przyszłoroczny budżet miasta przyjęty, 20 za, 1 wstrzymujący się.

Odbudowa hełmu wieży zamkowej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Narzędzia i usługi