• Temperatura 7oC
  • Ciśnienie 987 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

Awaria sieci wodociągowej ul. Szymanowskiego

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z .o.o w Żarach uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w dniu dzisiejszym tj. 30.07.2020r. (czwartek) nastąpi przerwa
w dostawie wody do późnych godzin wieczornych
w ul. Szymanowskiego i ulicach przyległych.
Jednocześnie informujemy, że po ponownym uruchomieniu wodociągu może nastąpić czasowe pogorszenie jakości wody. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

OGŁOSZENIE

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Żarach informuje, że w związku z pracami remontowymi na magistrali przesyłowej wody na ul. Jagiellońskiej w dniu 18.08.2020r. od godziny 22:00 do godziny 6:00 dnia 19.08.2020r. nastąpi przerwa w dostawie wody na osiedlu Muzyków, Lotnisku, osiedlu Pisarzy, ul. Piastowskiej i przyległych, ul. Zielonogórskiej
i przyległych, Centrum, Al. Wojska Polskiego do przejazdu kolejowego i przyległych, Pokoju
i przyległych, 11 listopada i przyległych, Żagańskiej, Bohaterów Getta i przyległych.
 
Jednocześnie informujemy, że po ponownym włączeniu może nastąpić czasowe pogorszenie jakości wody. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Utrudnienia w ruchu

Informacja WIOŚ w Zielonej Górze

Informacja WIOŚ w Zielonej Górze o stwierdzeniu wystąpienia ryzyka przekroczenia w 2018 r. poziomu docelowego określonego jako stężenie średnie roczne benzo(a)pirenu – 1 ng/m³.

Załączniki

Zadłużenie miasta Żary

Na prośbę mieszkańców publikujemy informację dotyczącą zadłużenia miasta Żary.

Wyróżnione Żary

Urząd Miejski w Żarach został wyróżniony jako inwestor za przebudowę ulicy Żagańskiej w konkursie na najlepszy obiekt budowlany Lubuski Mister Budowy - Edycja 2015 w kategorii drogi i mosty.

UWAGA KIERUJĄCY ! NA ul. ŹRÓDLANEJ OBOWIĄZUJE „STREFA ZAMIESZKANIA”

W rejonie kąpieliska miejskiego przy ul. Źródlanej ustawiony jest znak drogowy informacyjny „strefa zamieszkania” obowiązujący od poniedziałku 27.06.2016r. Przypomina się, że strefa zamieszkania jest obszarem obejmującym drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. W strefie zamieszkania ruch jest całkowicie podporządkowany pieszemu, który ma prawo korzystania z całej szerokości jezdni oraz ma pierwszeństwo przed kierującymi. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20km/h natomiast postój pojazdów odbywa się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Straż Miejska  dokonuje wzmożonej kontroli przedmiotowego miejsca. Kierującemu, który nie zastosuje się do obowiązującego  znaku grozi kara grzywny i  punkt karny.

Ulica Kazimierza Wielkiego i 17-lutego

Na ul. Kazimierza Wielkiego i 17-lutego wymienionych zostało 15 opraw oświetleniowych typu LED.
 
 
czytaj dalej

Ulica Zwycięzców

Na ulicy Zwycięzców w Żarach ułożona została nawierzchnia z kostki brukowej, która w znaczny sposób ułatwi przejazd pomiędzy blokami czy zaparkowanie samochodu. Prace wykonał PEKOM.

 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Rozpoczął się remont ulicy Spokojnej

1 2 3 4 5 6 ... 18

Narzędzia i usługi