• Temperatura 21oC
  • Ciśnienie 1007.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

Miasto wymieni stare piece

1 milion złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego otrzyma nasze miasto na realizację projektu "Żary, zadbajmy o czyste powietrze!". Cała wartość projektu to 2 miliony złotych. Celem jest zmiana sposobu ogrzewania mieszkań komunalnych z nieefektywnych i nieekologicznych poprzez przyłączenie do sieci ciepłowniczej. Jej operatorem jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Będzie to 111 mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Kunice – Inwestujemy w Zielone Żary

Trwa realizacja zadania zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach w ramach dużego projektu pn.: „Inwestujemy w Zielone Żary”. Obejmuje on modernizację 7 miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych na terenie miasta. Zdobyliśmy w Ministerstwie Środowiska dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł. Są już 2 wiaty (jedna rekreacyjna, druga edukacyjna) i plac zabaw dla dzieci. Wytyczony został ciąg pieszo-rowerowy, a przy nim zamontowano oświetlenie i monitoring. Będą stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławeczki. Zadanie wykonuje firma Arman. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Kunice – Inwestujemy w Zielone Żary

ŁÓDKI CZEKAJĄ

Trwają roboty budowlane – ul. Żagańska 24

Trwają roboty budowlane polegające na remoncie dachu, klatki schodowej wraz z wyminą stolarki okiennej i drzwiowej oraz elewacji wraz z częściową termomodernizacją - ul. Żagańska 24. Dotacja celowa z Urzędu Miejskiego w Żarach w kwocie ok. 100 tysięcy złotych.

Ul. Kujawska

Trwa realizacja zadania "Przebudowa drogi ul. Kujawska”. Przedsięwzięcie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Budynek pofolwarczny

Niebawem dawny budynek pofolwarczny będzie gotowy do użytkowania po rewitalizacji. Utworzone zostanie tam Centrum Usług Społecznych. Wkrótce rozpocznie się montaż zakupionego sprzętu. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Żary będą zielone

UWAGA!UTRUDNIENIA W RUCHU!

Przebudowa drogi wraz z infrastrukturą techniczną ul. Zielonogórska w Żarach – Etap I
 
Informuję, że od dnia 14.04.2020r. planowane jest rozpoczęcie wprowadzania przez Wykonawcę Etapu 3 czasowej organizacji ruchu umożliwiającej mu wykonanie robót budowlanych w obrębie ronda na Pl. Konstytucji 3-go Maja. Główna zmiana dotyczyć będzie ruchu pojazdów w obrębie istniejącego ronda, które zostanie częściowo zamknięte wraz z odcinkiem ul. Zielonogórskiej do wys. ul. Drzymały. W załączeniu mapka poglądowa pokazująca przyszłe ograniczenia w ruchu.

Kolejny etap przebudowy Kujawskiej

1 2 3 4 5 6 ... 43

Narzędzia i usługi