• Temperatura 11oC
  • Ciśnienie 1000.6 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

Przebudowa ul. Kujawskiej w Żarach

Z Budżetu Obywatelskiego rozbudowano plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Uwaga! Utrudnienia w ruchu!

Wiadukt na ul. Witosa będzie zamknięty!
W poniedziałek, 8 czerwca br. zamknięty zostanie dla ruchu kołowego i pieszego przejazd pod wiaduktem na ul. Witosa. Objazd prowadzić będzie ulicami: 11 Listopada, Al. Wojska Polskiego, Tatrzańską do Witosa.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu nr 10

1 czerwca plac zabaw w Miejskim Przedszkolu nr 10 im. Bajka przy ul. Częstochowskiej został otwarty przez Burmistrz Miasta Żary panią Danutę Madej wraz z panią Dyrektor Danutą Raniszewską, współpracownikami i przedszkolakami. Obiekt ten został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego.
Składa się z urządzeń zabawowych z podziałem na strefy dla dzieci starszych i młodszych, części sportowej i integracyjnej.
Burmistrz Żar dziękuje wszystkim głosującym w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Nowy plac zabaw w Przedszkolu nr 10

Na ul. Mieszka I…

Ponownie, tym razem zdjęcia wiosną na ul. Mieszka I, po ubiegłorocznym utwardzeniu terenu.
 

Park pałacowy przy Al. Jana Pawła II w Żarach

Trwają czynności odbiorowe na terenie parku. Wykonawca -  firma Kreator systematycznie usuwa usterki wskazane przez urząd. Między innymi usuwane są wady balustrad przy schodach i wymieniane są uschnięte nasadzenia. Na tą inwestycję, która obejmowała także budynek pofolwarczny, zdobyliśmy dofinansowania z RPO Lubuskie 2020 w kwocie ponad 6,5 mln.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ponad 4 mln złotych płynie do Żar na działania EKO!

20 maja Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary wzięła udział w wideokonferencji z członkiem zarządu Województwa lubuskiego Marcinem Jabłońskim oraz pozostałymi zaproszonymi gośćmi. Dotyczyła ona między innymi środków finansowych jakie pozyskało miasto Żary na działania ekologiczne. Dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego ponad 4 mln złotych z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020. Środki przyznano  na Termomodernizację pływalni Wodnik, Program wymiany pieców na paliwo stałe „Żary, zadbajmy o czyste powietrze” oraz na modernizację energetyczną zabytkowego ratusza. W czasie wideokonferencji Burmistrz Miasta Żary w imieniu wszystkich mieszkańców podziękowała zarządowi województwa lubuskiego na czele z Marszałkiem za docenienie wniosków miasta Żary w konkursach RPO- L 2020.
foto:lubuskie.pl

Zmiany na ul. Kujawskiej

Trwa realizacja kolejnych etapów inwestycji "Przebudowa drogi ul. Kujawska”. Koszt - to kwota ponad 6 mln zł. Na tę przebudowę zdobyliśmy pieniądze w ramach konkursu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 3 mln zł. Wykonawcą zadania jest Firma KAMBUD.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Miasto wymieni stare piece

1 milion złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego otrzyma nasze miasto na realizację projektu "Żary, zadbajmy o czyste powietrze!". Cała wartość projektu to 2 miliony złotych. Celem jest zmiana sposobu ogrzewania mieszkań komunalnych z nieefektywnych i nieekologicznych poprzez przyłączenie do sieci ciepłowniczej. Jej operatorem jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Będzie to 111 mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Kunice – Inwestujemy w Zielone Żary

Trwa realizacja zadania zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach w ramach dużego projektu pn.: „Inwestujemy w Zielone Żary”. Obejmuje on modernizację 7 miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych na terenie miasta. Zdobyliśmy w Ministerstwie Środowiska dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł. Są już 2 wiaty (jedna rekreacyjna, druga edukacyjna) i plac zabaw dla dzieci. Wytyczony został ciąg pieszo-rowerowy, a przy nim zamontowano oświetlenie i monitoring. Będą stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławeczki. Zadanie wykonuje firma Arman. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Kunice – Inwestujemy w Zielone Żary

1 2 3 4 5 6 ... 44

Narzędzia i usługi