• Temperatura 12oC
  • Ciśnienie 998.1 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Inwestycje

Lepsze dojście do muzeum…

Przy Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem terenu, które wykonuje firma ARMAN z Żar.

Chodniki na Okrzei

Na ul. Okrzei trwa modernizacja chodników. Wymienione zostało również oświetlenie.

Remont elewacji

Trwa remont kamienicy na żarskim rynku. To kolejny budynek, który otrzymał dotację w 2016 r. z Urzędu Miejskiego w Żarach na elewację i klatkę schodową. Przypominamy, że o kolejne dotacje będzie można ubiegać się w 2017 roku.

Zmiany przy Pl. Łużyckim

Teren przy Pl. Łużyckim zostanie zagospodarowany. Zmieni się między innymi nawierzchnia ciągów pieszych, pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Zmiany przy Pl. Łużyckim

W Kunicach...

Trwa przebudowa drogi przy ul. Pułaskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Przebudowa drogi przy ul. Pułaskiego

Siłownia na Syrenie

Zapraszamy do skorzystania z siłowni na "Syrenie", która powstała ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Żarach i dofinansowaniu restauracji McDonald's.

Zapraszamy na boiska po przebudowie

Zakończona została przebudowa boiska wielofunkcyjnego na "Syrenie" w Żarach. Korzystać można od dnia dzisiejszego w godz. od 8.00 do 22.00. Dostaliśmy na to zadanie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 33%.

Rozpoczął się remont drugiej strony chodnika na ul. Okrzei.

Kolejna kamienica pięknieje

Na ul. Chrobrego 11 remontowana jest kolejna kamienica w ramach dotacji 2016 z Urzędu Miejskiego w Żarach, a zaplanowany został remont elewacji i dachu. Nowe dotacje na 2017r. już za kilka miesięcy.

Dotacje na obiekty zabytkowe

W ramach dotacji przyznawanych na obiekty zabytkowe trwa remont elewacji, dachu i klatki schodowej kamienicy przy ul. Chrobrego.

Narzędzia i usługi