• Temperatura 7oC
  • Ciśnienie 1005 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Sprostowania, komentarze

Nikogo nie oszukaliśmy!

Informujemy, że właściciele zespołu pałacowo-zamkowego do czasu przekazania zamku na rzecz miasta nie wnioskowali, ani nie podejmowali jakichkolwiek starań o zmianę planu przestrzennego tego obiektu. Jednocześnie zwracamy uwagę, że mimo możliwości zagospodarowania pałacu z funkcjami usługowymi od wielu lat nie podejmują tych działań.  
Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary nie wprowadziła w błąd Pana Marina Kwiatkowskiego i Jerzego Pietraka.

List otwarty pracowników Urzędu Miejskiego w Żarach

Informacja w sprawie stawek czynszu

W związku z artykułem, który ukazał się dnia 29 stycznia 2021 r. w gazecie Regionalna odnośnie podwyżek opłat informujemy, że stawki czynszu najmu za lokale użytkowe w poszczególnych strefach oraz wysokość stawek czynszu najmu za umieszczanie reklam i kamer monitorujących na gminnych budynkach mieszkalnych podlegają rocznej rewaloryzacji o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłoszonym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Powyższy komunikat został opublikowany dnia 19 stycznia 2021 r w Monitorze Polskim Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 58, w którym wskazano wzrost cen o 3,4 %.
Przedsiębiorcy, których sytuacja finansowa jest trudna mogą nadal składać wnioski o umorzenie, odroczenie lub rozłożenie na raty spłaty należności pieniężnych.
Informacje: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej tel. 68 453 98 07, e-mail: e-mail

Chryzantemy

Po raz kolejny mieszkańcy Żar zostali wprowadzeni w błąd artykułem w gazecie Regionalnej dotyczącym akcji pomocy dla sprzedawców chryzantem. Zdjęcie pokazujące rondo, które nie jest rondem miejskim i sugerujące, że jest to działanie służb miejskich jest nieprawdą. Informujemy, że kupiliśmy chryzantemy za kwotę 6 000 zł i otrzymaliśmy ponadto 4 700 chryzantem. Nasze chryzantemy zostały posadzone dużym wysiłkiem pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Wypoczynku na miejskich rondach, skwerach oraz przekazane do miejskich jednostek. Włożyliśmy dużo starań, aby chryzantemy mogły jak najdłużej cieszyć naszych mieszkańców. Poniżej kilka zdjęć jak wyglądają chryzantemy w naszym mieście.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W sprawie zamku ...

Szanowni Mieszkańcy
 
Dzisiaj pojawił się artykuł dotyczący naszego zamku. Niestety dziennikarz nie ujął w nim naszej odpowiedzi (chociaż została przesłana).
Przedstawiamy ją Państwu poniżej:
 
czytaj dalej

Informacja Urzędu Miejskiego w Żarach w sprawie artykułu opublikowanego w gazecie Regionalna

W odniesieniu do artykułu opublikowanego w gazecie Regionalna dnia 28.02.2020r. informujemy, że przedmiotem sprawy był wniosek Fundacji "EKO-LUBUSZ" o udostępnienie informacji publicznej, treść w załączeniu. Urząd w terminie przesłał odpowiedź, którą również publikujemy. Na tę odpowiedź została wniesiona skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. Wobec tego reprezentująca Urząd Miejski w Żarach kancelaria przesłała stosowne wyjaśnienia. W tej chwili urząd nie dysponuje żadnymi informacjami z sądu. Gdy je otrzyma rozważy drogę odwoławczą.

Informacja Urzędu Miejskiego w Żarach w sprawie zarządzenia dotyczącego wyznaczenia do oddania w użyczenie żarskiego zamku.

SPROSTOWANIE do artykułu „Okradli nas” opublikowanego w gazecie Regionalna.

   W związku z artykułem pod tytułem „Okradli nas” opublikowanego w gazecie Regionalna w dniu 13.12.2019r. informujemy, że w artykule przedstawiono nieprawdziwe informacje dotyczące monitoringu na Osiedlu Zawiszy Czarnego
w Żarach.
   Nieprawdą jest cytuję „Nieoficjalnie słyszymy, że miejskie kamery dają bieżący podgląd, ale nie rejestrują. Takie sprytne!”.
   PRAWDĄ JEST, ŻE MIEJSKIE KAMERY NA OSIEDLU ZAWISZY CZARNEGO W ŻARACH REJESTRUJĄ. NAGRANIE Z MONITORINGU DOSTĘPNE JEST PRZEZ OKRES 1 MIESIĄCA OD DATY NAGRANIA.
Poniżej zdjęcie ekranu na którym widać losowo wybrany fragment nagrania z monitoringu.
 
Urząd Miejski w Żarach
 

Sprostowanie do artykułu „Biorą kredyty na Żary. Coraz bardziej zadłużają miasto.” opublikowanego w gazecie Regionalnej

Sprostowanie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

1 2

Narzędzia i usługi

Kontakt - stopka

Urząd Miejski w Żarach

Urząd Miejski w Żarach
pl. Rynek 1-5 ; 68-200 Żary
miasto~@~um~.~zary~.~pl
tel. 68 470 83 00 ; fax. 68 470 83 86
www.zary.pl 
 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od 7.30 do 15.30
 

Konta bankowe:

Konto:  PKO BP SA
              21 10205402 0000 0302 0313 9037
Konto opłaty skarbowej: 
              95 10205402 0000 0402 0374 1675
Urząd:   NIP: 928-10-02-069   REGON:  000526185
Gmina:  NIP: 928-20-77-626   REGON:  970770540
 
Przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Burmistrza lub Zastępców Burmistrza poniedziałek od 9.00 do 16.00
Sekretarz Gminy i Skarbnik Gminy przyjmują interesantów w godzinach pracy Urzędu.