Harmonogramy

  • 02-01-2019

Harmonogram wywozu odpadów teraz także w telefonie

   Od początku października 2018 roku harmonogram wywozu odpadów w Żarach dostępny jest także za pośrednictwem aplikacji na smartfony Kiedy Wywóz. Aplikacja pozwala na łatwy i szybki dostęp do aktualnych danych, przedstawionych w przejrzysty i czytelny sposób.
Aby móc sprawdzać w smartfonie termin wywozu odpadów zmieszanych, tworzyw sztucznych i metali, szkła, papieru i tektury, odpadów zielonych i wielkogabarytowych należy pobrać aplikację ze sklepu AppStore, Google Play lub Windows Store – w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, zainstalować w swoim telefonie i skonfigurować wprowadzając do 3 interesujących nas lokalizacji.
Aplikacja oprócz ekoporadnika zawiera także lokalizację PSZOK, do którego należy wywozić kłopotliwe odpady, takie jak meble, dywany, ramy okienne, odpady budowlane itp. oraz zawiera adresy aptek, w których zbierane są przeterminowane leki. Dodatkową funkcją jest zgłaszanie nielegalnych wysypisk.
Mieszkańcy mają do dyspozycji dodatkowe, łatwo dostępne źródło informacji. Aplikacja Kiedy Wywóz podpowiada właścicielom nieruchomości kiedy powinni wystawić worki i pojemniki z odpadami oraz gdzie mogą wyrzucić odpady „kłopotliwe’.
Harmonogramy wywozu odpadów dostępne są także na stronie internetowej firmy odbierającej odpady.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją