Odpowiadamy Mediom

  • 11-08-2020

Zapytanie z gazety Regionalna Bogusława Janicka- Klisz z dnia 5.08.2020r., dotyczy kontroli w związku z epidemią koronawirusa.

Zapytanie z gazety Regionalna Bogusława Janicka- Klisz z dnia 5.08.2020r. (godz. 10:47 )
Zwracam się z prośbą o informacje dot. stosowania środków zabezpieczających związanych z epidemią koronawirusa. Czy Straż Miejska podejmuje lub będzie w najbliższym czasie podejmować kontrole stosowania maseczek zasłaniających usta i nos? Czy brak maseczki może skutkować karą dla klienta lub pasażera, ale czy również dla obsługi sklepu/autobusu i właściciela sklepu. Jaki może to być wachlarz kar, ew. w jakiej wysokości? Czy może były już nakładane mandaty, pouczenia? Gdzie mieszkańcy mogą się spodziewać kontroli funkcjonariuszy i co za tym idzie powinni zwrócić uwagę na obowiązek zasłaniania ust i nosa?
Czy planowane są kontrole w autobusach, sklepach?
 
Odpowiedź Urzędu Miejskiego w Żarach z dnia 11.08.2020 (godz. 12:29 )
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Żarach przeprowadzają systematyczne kontrole związane z nałożonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Czynności kontrole są prowadzone również w obiektach handlowych przy współpracy z funkcjonariuszami Policji i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żarach. Zgodnie z w/w przepisami odpowiedzialności karnej odpowiadają wszystkie osoby, które nie stosują się do wprowadzonych środków profilaktycznych z uwzględnieniem osób, które zostały wyłączone z obowiązku stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją