Materiały prasowe

  • 27-02-2015

Gratulacje dla Mai Kowalskiej

   Maja Kowalska uczennica klasy VI SP nr 3 w Żarach, która jest laureatką wielu konkursów i festiwali wokalnych dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Żarach odebrała od Burmistrz Żar Danuty Madej i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarach Dariusza Grochli gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Maja niejednokrotnie swoimi osiągnięciami sławiła imię szkoły i naszego miasta, co jest godne uznania. Swój talent rozwija pod opieką artystyczną Piotra Bochenka w sekcji wokalnej ,,Duo” działającej w Gimnazjum  nr 3 w Żarach. Jest laureatką wielu Konkursów i Festiwali na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim m. in.: I miejsce w Konkursie  Piosenki ,,Śpiewać może każdy” – Sława 2013; Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ,,Fuma” – Zielona Góra 2013; Laureatka Wojewódzkiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki ,,PRO ARTE”; II miejsce w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej; I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Turystycznej. W czerwcu 2014 roku brała udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki ,,Wygraj sukces” -  Tarnobrzeg 2014 (w eliminacjach brało udział 2700 osób na terenie całego kraju, do finału nominowano 120 osób w czterech kategoriach wiekowych).
Laureatka eliminacji regionalnych w Bieruniu Starym (woj. śląskie) i nominacja do finału Festiwalu ,,Tęczowe Piosenki” Kraków 2014.
W grudniu 2014 roku reprezentowała Żary w finale XV Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka w Krakowie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją